>
ساعت کاری
8:00 الی 17:00
تلفن تماس
7 - 88877610 (021)
آدرس
تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا) ، قبادیان شرقی پ 1

اخبار و رخدادهای امین

بررسی مونیخ ری از وضعیت افت قیمت های بیمه اتکائی

 

به نقل از خبرگزاری رویترز (Reuters)- 11 سپتامبر 2016 (21 شهریور ماه سال جاری)- علیرغم کاهش قیمت ها در سال های اخیر، قیمت های بیمه اتکائی باز هم به روند کاهشی خود ادامه می دهند. مونیخ ری، بزرگترین شرکت بیمه اتکائی جهان، در روز یکشنبه 21 شهریور ماه بیان داشت: واکنش کارگزاران و موسسات رتبه بندی نیز نشان از فشار مستمر متعادلی بر حق بیمه ها دارد.

 

صنعت بیمه اتکائی با پنجمین سال افت قیمت ها روبروست، چراکه مشتریان شرکت بیمه تصمیم به نگهداری بیشتر ریسک و سود در دفاتر خود دارند.
اقدام بیمه گران اتکائی به عنوان حامیان مالی شرکت های بیمه، کمک به آنان برای پرداخت ادعای خسارات بزرگ ناشی از طوفان ها و زلزله ها در ازای دریافت حق بیمه است.
آقای تورستن جورک (Toresten Jeworrek)، مدیر عامل بیمه اتکائی مونیخ ری، به خبرگزاری مدیا بریفینگ (Media Briefing) گفت: کاهش نرخ را در بیشتر رشته ها و بیشتر رشته های کسب و کار شاهد هستیم، وی افزود که امیدوار است سرعت افت قیمت ها کاهش یابد.
مونیخ ری در بیانیه ای که در نشست سالانه بیمه اتکائی در مونت کارلو فرانسه برگزار شد، اظهار داشت که فشار بر روی قیمت ها، نرخ و شرایط، کمی کاهش یافته است، هرچند مذاکرات پیشرو در تاریخ اول ژانویه برای تجدید بسیاری از بخش های صنعت بیمه نیازمند تلاش های همه جانبه است.
محصولات ارزانتر نظیر اوراق قرضه خسارات فاجعه آمیز نوعی دیگر از بیمه اتکائی سنتی را پدید آورده است و سرمایه گذاران متعددی را که طالب کسب عایدی هستند به سوی خود کشانده است. این در حالی است که ادعای خسارات ناشی از طوفان و زلزله در سال های اخیر زیر حد معمول بوده است، لذا قیمت ها را شکسته است.
موسسات رتبه بندی در این هفته بیان داشتند که حق بیمه های اتکائی می توانند تا 5% در سال آینده و در پی کاهش مشابه امسال، کاهش یابند. همچنین بیمه گران اتکائی با نرخ های بهره صفر یا حتی منفی روبرو هستند و این امر بازده هایی که بیمه گران اتکائی می توانستند از سرمایه گذاری درآمد حق بیمه هایشان کسب کنند را کاهش داده است.
مدیر عامل گروه مشاوران و کارگزاران ویلیس (Willis) اظهار داشت که در حال حاضر با بازار نه چندان مطلوبی مواجه هستیم.
موسسه رتبه بندی مودیز (Moody’s) در گزارش این هفته خود به بازده حقوق سهام بیمه گران بیمه اتکائی پرداخت، در این گزارش آمده است: بازده بیمه گران اتکائی حاصل از حقوق سهام میانگین6/8% را در پایان ماه ژوئن داشته است که از 3/10% در سال 2015 میلادی پایین تر است.
بنابر گزارش بیمه اتکائی AON ، مادامیکه سرمایه گذاران وارد صندوق های تأمین طلب و مستمری بازنشستگی می شوند، بازده های بهتری را نسبت به بسیاری از دارائی های مالی کسب می¬کنند، این در حالی است سرمایه در بیمه اتکائی در بالاترین سطح خود 600 میلیارد دلار را ثبت کرده است.
مدیر عامل شرکت فرانسوی اسکور (SCOR)، آقای دنیس کسلر (Denis Kessler)، بیان داشت: شرایط ضعیف برای  بیمه گران اتکائی برای همیشه ادامه نمی یابد. وی افزود: "نرخ ها افزایش خواهند یافت، اما زمان آن را از من نپرسید!"
برخی از بزرگترین شرکت های بیمه دنیا در نشست مونت کارلو با هم ملاقات می کنند و در ارتباط با وضعیت بیمه اتکائی سال آینده با هم مذاکره می نمایند.


 صادقخانی
1395/06/24
                                  

 

 

 

 

دفتر مرکزی

  • جزیره کیش ، میدان سنایی ، بلوار اندیشه ، قطعه N.B.O.16
  • کدپستی : 7941778354
  • تلفن : 7 - 44420785 (076)
  • نمابر : 44420958 (076)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

دفتر ارتباطی

  • تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان قبادیان شرقی ، پلاک 1
  • کدپستی : 1917635711
  • تلفن : 7 - 88877610 (021)
  • نمابر : 88788964 (021)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

سهامداران عمده

بیمه آسیا بیمه البرز توسعه کسب و کار سبا بیمه دانا سرمایه گذاری صبا تامین سهامی بیمه ایران بیمه ایران معین سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم بانک تجارت صندوق سرمایه گذاری امین یکم فردا بانک صادرات ایران سرمایه گذاری اکسیرسودا

كليه حقوق متعلق به : شرکت بیمه اتکائی امین می باشد.
طراحی و ایجاد : شركت مهندسی رز انديشه هوشمند

Search