>
ساعت کاری
8:00 الی 17:00
تلفن تماس
7 - 88877610 (021)
آدرس
تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا) ، قبادیان شرقی پ 1

اخبار و رخدادهای امین

علاقه مندی بیمه‌گران اروپایی بر توسعه روابط در زمینه اتکایی با ایران

رئيس كل بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران براي مذاكره با بيمه‌گران اروپايي لندن و مونيخ به اروپا سفر كرد و طی این دیدارهای جداگانه با رئيس كل لويدز لندن و رئيس كل اجرايي شركت بيمه اتكايي اسكور فرانسه به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.


 همتی در اين ديدار با اشاره به فعاليت لويدز در بازار بيمه ايران قبل از تحريم خصوصا در زمینه بيمه اتكايي هواپيما و نيز با تاكيد بر برنامه‌هاي توسعه اقتصادي كشور و گسترش صنعت بيمه در ايران، حضور لويدز لندن در پوششهاي اتكايي و ريسك هاي مهم كشور را با اهميت دانست.
اينگا بل (INGA BEALE) رئيس كل لويدز لندن نيز با اشاره به فعاليت گذشته لويدز در بازار ايران، علاقه مندي سنديكاهاي بيمه‌گران لويدز به فعاليت در بازار ايران را مورد تاكيد قرار داد و گفت: در حال حاضر ۱۱۰سنديكاى بيمه در لويدز فعالند.
وي با اشاره به مشكل موجود در سيستم بانكي، ضرورت پيگيري حل مشكل بانكي جهت نقل و انتقال پول در صنعت بيمه را يك امر مهم دانست.
رئيس لويدز در پاسخ به درخواست رئيس كل بيمه مركزي مبني بر تشكيل كميته اي براي بررسي و ايجاد زمينه فعاليت سنديكاي بيمه‌گران لويدز در مناطق آزاد ايران، مقرر كرد دو تن از مديران بين الملل لويدز براي مذاكره با مديران بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران به ايران سفر كنند.
گفتنی است، ملاقات رئيس كل بيمه مركزي با رئيس كل لويدز بعد از ۱۲ سال رخ مي دهد و آخرين بار همتي ۱۲ سال پيش با رئيس كل لويدز ديدار كرده بود.
بر اساس این گزارش، رئيس كل بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران در دیدار روز جمعه با رئيس كل اجرايي شركت بيمه اتكايي اسكور(SCOR)  مسائل دو جانبه بيمه اي بين صنعت بيمه ايران و شركت فرانسوي اسكور را مورد بحث قرار داد.
همتي با اشاره به همراهي خوب اسكور به عنوان پنجمين بيمه اتكايي جهان در راهبري پوشش ريسك هاي مهم كشورمان از جمله ريسك مربوط به صنايع نفت، پتروشيمي و قرارداد مازاد خسارت آتش سوزي، ضرورت حل مشكل كلوز تحريم در بيمه نامه ها و قرارداد‌هاي بيمه اي را مورد تاكيد قرار داد.
همتي تاكيد كرد: ما در قراردادهاي بيمه اي شرايطي فراتر از آنچه در توافق برجام آمده است را نمي پذيريم.
ويكتور پنيه  (VICTOR PEIGNET)رئيس كل اجرايي اسكور فرانسه نيز از علاقه مندي بيمه اتكايي اسكور براي فعاليت در ايران در چارچوب عزم جدي فرانسه براي مشاركت در طرح هاي مهم اقتصادي ايران خبر داد و آمادگي اسكور براي برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي در ايران براي مديران و كارشناسان صنعت بيمه در زمينه هايي نظير ريسك هاي فاجعه آميز، قيمت گذاري محصولات بيمه‌اي، بيمه هاي انرژي و نظاير آن را اعلام كرد و گفت: ما علاقمند هستيم همراهي كامل را با سياست‌هاي بيمه مركزي در ليدري قراردادهاي اتكايي داشته باشيم و شرايط بيمه مركزي را تامين كنيم.
رئيس كل بيمه مركزي همچنين با منير كبان  (MONIR KABBAN)رئيس هيات مديره شركت بروكری UIB و ساير مديران شركت در لندن ديدار و گفتگو كرد.
وی در اين ديدار از عملكرد و فعاليت‌هاي UIB در ايران و اقداماتي كه براي آموزش مديران و كارشناسان صنعت بيمه كرده است، قدرداني كرد.
شايان ذكر است، شركت اسكور SCOR در سال ۱۹۷۰ تاسيس شده و تا كنون شعب متعددي را در سراسر جهان از جمله هنگ كنگ، لندن، مادريد، مكزيك، سيدني، مونترال، سنگاپور، توكيو، نيويورك، ريودوژانرو، سئول، مسكو، پكن، بروكسل، هند و آفريقاي جنوبي ثبت نموده است. بر اساس گزارش شركت رتبه بندي Moody، شركت يادشده با سيري صعودي مستمر، در سال ۲۰۱۵ موفق به كسب رتبه A۱ شد و از چشم اندازي "داراي ثبات" به سطح "مثبت" ارتقا يافت.

دفتر مرکزی

  • جزیره کیش ، میدان سنایی ، بلوار اندیشه ، قطعه N.B.O.16
  • کدپستی : 7941778354
  • تلفن : 7 - 44420785 (076)
  • نمابر : 44420958 (076)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

دفتر ارتباطی

  • تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان قبادیان شرقی ، پلاک 1
  • کدپستی : 1917635711
  • تلفن : 7 - 88877610 (021)
  • نمابر : 88788964 (021)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

سهامداران عمده

بیمه آسیا بیمه البرز توسعه کسب و کار سبا بیمه دانا سرمایه گذاری صبا تامین سهامی بیمه ایران بیمه ایران معین سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم بانک تجارت صندوق سرمایه گذاری امین یکم فردا بانک صادرات ایران سرمایه گذاری اکسیرسودا

كليه حقوق متعلق به : شرکت بیمه اتکائی امین می باشد.
طراحی و ایجاد : شركت مهندسی رز انديشه هوشمند

Search