>
ساعت کاری
8:00 الی 17:00
تلفن تماس
7 - 88877610 (021)
آدرس
تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا) ، قبادیان شرقی پ 1

اخبار و رخدادهای امین

بيمه اتكايي امين پانزده ساله شد

سال 80 در صنعت بيمه ايران از آن جهت حائز اهميت است که با خصوصي سازي گره خورده و از آن زمان شرکتهاي بيمه خصوصي يکي پس از ديگري پا به عرصه بيمه گري نهادند .
 افزايش شرکتهاي بيمه خصوصي که با توسعه فعاليتهاي بيمه اي همراه شد نياز به پوشش هاي اتکائي را افزايش داد و اينجا بود که تنها دو سال پس از آغاز خصوصي سازي در صنعت بيمه، در سال 82، اولين شرکت بيمه اتکائي با تلاش شرکتهاي بيمه متولد شد.


تولد بيمه اتکائي امين از آن روي اهميت داشت که علاوه بر نياز بازار بيمه به پوشش هاي اتکائي داخلي، توسعه روابط فرامرزي و ارتباط با بيمه گران بين المللي بيش از پيش احساس مي شد در اين راستا بيمه اتکائي امين  ضمن تعامل با بازارهاي بيمه بين المللي با هدف کاهش ريسک داخلي و به حداقل رساندن خسارت براي بيمه گران فعاليتهاي خود را کليد زد.
نقطه عطف فعاليتهاي بيمه اتکايي امين در سال 93 کليد خورد به طوريکه اين شرکت بيمه اتکائي  فعاليتهايش را از سهامي خاص به صورت سهامي عام تغييرو باعرضه سهام در بورس اوراق بهادار سهامداران محدود و خاص اين شرکت به هزاران سهامدار خرد تبديل شد تا جائي که اکنون به مدد عملکرد حرفه اي و با عمل به آيين نامه هاي بيمه مرکزي مقبول ترين سود را براي سهامداران بيمه اي از آن خود کرده است.
اکنون که پانزده سال از فعاليت اولين شرکت بيمه اتکائي در ايران مي گذرد ، اين شرکت  با پشتوانه پانزده ساله ،  تاکيد بر رفتار حرفه اي در ميان رقبا و شرکتهاي بيمه ، ارتقاء شفافيت و عملکرد مالي استاندارد ،اعمال مديريت بهينه ريسک ،انعقاد قرارداد در جهت حفظ منافع سهامداران و بيمه گران و بيمه گزاران از يک سو و حفظ منافع ملي از سوي ديگر و بکارگيري نيروي انساني نخبه با اتکاء بر جوان گرائي قدم در راه تعالي و شکوفائي نهاده است .
اولين شرکت بيمه اتکائي صنعت بيمه ايران طي پنج سال اخير با تدوين برنامه راهبردي و نقشه راه منسجم تلاش کرده ضمن تعهد به اصول بيمه گري روند روبه رشدي را از آن خود کند.
در اين راستا شرکت بيمه اتکائي امين در پانزدهمين سال فعاليت خود مفتخر است ،اعلام دارد که با رشد قابل توجه در سالهاي اخير براساس گزارشات منتشره توسط بيمه مرکزي جمهوري اسلامي ايران توانسته است همانند سالهاي گذشته در سال 96، با وجود احتساب  IBNR  45 درصد در محاسبات ذخاير خسارت معوق ، بالاترين سطح  توانگري مالي را در ميان شرکتهاي بيمه از آن خود نمايد.
اين شرکت اين نويد را به سهامداران محترم خود مي دهد که علي رغم شرايط اقتصادي موجود قطعاً سود EPS  پيش بيني شده محقق خواهد کرد.
لازم بذکراست که اهتمام قابل تقدير وزير محترم اقتصاد در واگذاري سهام دولتي شرکتهاي بيمه ، نقطه  عطف ديگري در فعاليتهاي اين شرکت بيمه اي محسوب مي شود که اميدوارم در شرايطي رقابتي و آگاهانه به زودي سهام دولت در اين شرکت بيمه اي به بخش خصوصي واقعي  بفروش برسد که اين امر خود تسهيل کننده و تعميق بخش فعاليتهاي اين شرکت بيمه اي در آينده خواهد بود.
در پايان اعلام  ميدارد اين شرکت قصد  دارد با عمل به برنامه استراتژيک و راهبردي خود ، با اتکاء بر شفافيت اطلاعات و رعايت قوانين و ريسک پذيري به حضور مستمر و حرفه اي خود در صنعت بيمه کشور تداوم بخشد.
به اميد روزي که هر ايراني يک پشتوانه بيمه اي داشته باشد.

دفتر مرکزی

  • جزیره کیش ، میدان سنایی ، بلوار اندیشه ، قطعه N.B.O.16
  • کدپستی : 7941778354
  • تلفن : 7 - 44420785 (076)
  • نمابر : 44420958 (076)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

دفتر ارتباطی

  • تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان قبادیان شرقی ، پلاک 1
  • کدپستی : 1917635711
  • تلفن : 7 - 88877610 (021)
  • نمابر : 88788964 (021)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

سهامداران عمده

بیمه آسیا بیمه البرز توسعه کسب و کار سبا بیمه دانا سرمایه گذاری صبا تامین سهامی بیمه ایران بیمه ایران معین سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم بانک تجارت صندوق سرمایه گذاری امین یکم فردا بانک صادرات ایران سرمایه گذاری اکسیرسودا

كليه حقوق متعلق به : شرکت بیمه اتکائی امین می باشد.
طراحی و ایجاد : شركت مهندسی رز انديشه هوشمند

Search