>
ساعت کاری
8:00 الی 17:00
تلفن تماس
7 - 88877610 (021)
آدرس
تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا) ، قبادیان شرقی پ 1

اخبار و رخدادهای امین

برای اولین بار در صنعت بیمه صورت گرفت

Aminlogo

 

برای اولین بار در صنعت بیمه صورت گرفت؛

نقد و بررسی صورتهای مالی شرکت بیمه اتکائی امین با حضور خبرنگاران و تشکر و قدردانی مدیرعامل بیمه اتکایی امین از بیمه مرکزی و بیمه های ایران، آسیا، البرز و دانا.

شرکت بیمه اتکائی امین در اقدامی کم سابقه با هدف شفاف سازی در صورتهای مالی با دعوت از خبرنگاران اقتصادی تلاش کرد تا پیش از برگزاری مجمع عمومی، صورتهای مالی خود را به بوته نقدو بررسی گذارد؛ چرا که بدون شک اولین گام یک موسسه اقتصادی برای حفظ حقوق ذینفعان و کمک به رشد اقتصاد کشور شفافیت است.

لازم بذکر است که پیش ازین نیز شرکت بیمه اتکائی امین طی فراخوانی در سایت خود از صاحبنظران و کارشناسان صنعت بیمه در خواست کرد تا صورتهای مالی این شرکت را نقدو بررسی کنند تا رهنمودهای صاحبنظران بتواند در مجمع عمومی این شرکت مورد استفاده قرار گرفته و در اینده سبب ارتقاء این شرکت بیمه اتکائی گردد.

مشروح نشست خبری شرکت بیمه اتکائی امین با خبرنگاران فعال صنعت بیمه در ذیل می آید:

مدیران شرکت بیمه اتکائی امین امروز طی یک نشست خبری که با هدف نقد و تحلیل صورتهای مالی این شرکت پیش از برگزاری مجمع و در راستای شفاف سازی برگزار شد ، ضمن تاکید بر استقبال از نقد عملکرد شرکت بیمه اتکائی امین تاکید کردند: تصمیم گرفتیم پیش از برگزاری مجمع صورتهای مالی این شرکت را به بوته نقد و بررسی بگذاریم تا با شفافیت بیشتر در سالهای اتی وارد عمل شویم.

به گفته ایشان این اقدام بیمه اتکائی امین می تواند به عنوان یک راهبرد در صنعت بیمه به اجرا گذاشته شود تا گامی باشد برای پیاده سازی شفافیت و حفظ حقوق ذینغعان.

مدیرعامل بیمه اتکایی امین در این نشست ضمن پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد بدهی های خارجی شرکت که در صورتهای مالی مندرج است ، تصریح کرد:بدهی های خارجی شرکت مربوط به سالهای 2005 تا 2010 و پیش از مدیر عاملی بنده بوده است که پس از ورود من به بیمه اتکائی امین به اندازه کافی برای ان ذخیره گرفته شده است ضمن اینکه باید تاکید کنم ما طی این مدت آمادگی برای پرداخت این بدهی را داشته ایم اما به دلیل شرایط بین الملل و اعمال تحریم های یک جانبه، امکان انتقال پول مهیا نبوده است .

مدیر عامل بیمه اتکائی امین با اشاره به تلاش شرکت متبوعش جهت پرداخت سریع تر بدهی ها تصریح کرد: به دلیل وجود تحریم ها و اختلال در نقل و انتقال پول، شرکت بیمه اتکائی امین اعلام می کند جهت تسریع در پرداخت بدهی ها ، هر شرکت بیمه خارجی که از شرکت ما طلب دارد می تواند با گشایش حساب در ایران ،طلب خود را وصول کند.

مدیر مالی شرکت بیمه اتکایی امین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر علت محاسبه نرخ حواله های ارزی داخلی با نرخ دولتی صراحتا اذعان داشت: بیمه اتکائی امین همانطور که قبلا نیز طی اخباری اعلام کرده ، حهت جلوگیری از شناسائی سودهای غیر واقعی نرخ حواله ارزهای داخلی را با نرخ ارز دولتی محاسبه کرده است، ضمن اینکه با استعلامی که بخش فنی و مالی بیمه اتکائی امین به انجام رساند مشخص شد این حواله های ارزی داخلی با منشاء نیمائی در بازار قابل نقد نیست و هیچ کدام از بانک ها و صرافی های مجاز این حواله ها را از شرکتهای بیمه نمی خرند.

وی تاکید کرد: در این راستا شرکت بیمه اتکائی امین با مشورت بیمه مرکزی و وزارت اقتصاد و البته با همکاری سازمان حسابرسی موفق شد در اقدامی منحصر بفرد حواله ارزهای داخلی را با نرخ دولتی و نه نرخ نیمائی محاسبه کند.

مصطفی کیائی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه چرا شرکت بیمه اتکائی امین
به اندازه سرمایه پرتفوی در بازار اتکائی ندارد در حالیکه می تواند نقش بیشتری در پوشش ریسک ها ایفاء کند، تاکید کرد: پیش ازین نیز بارها اعلام کردم که بیمه اتکائی امین با اتکاء به اصول بیمه گری و اصول فنی در بازار کار می کند و هر پوشش اتکائی را مطابق با نرخ فنی و ارزیابی ریسک مورد پذیرش قرار می دهد.

کیائی در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه با روند مثبتی که در معاونت اتکائی بیمه مرکزی ایجاد شده و نرخ ها شکل واقعی تر و فنی تری به خود گرفته در این راستا شرکت بیمه اتکائی امین اعلام می دارد که در هر ریسکی بیمه مرکزی به عنوان بیمه گر اتکائی ورود پیدا کند، ما هم به تبعیت از بیمه مرکزی وارد می شویم.

وی با بیان اینکه بیمه مرکزی نرخ نامه مشورتی را تدوین کرده که ما خود را موظف به عمل به آن می دانیم عنوان کرد: اصول حرفه ای بیمه گری تاکید دارد که حق بیمه باید بر اساس اصول کارشناسی و فنی محاسبه گردد و فضای رقابتی نباید منجر به دامپینگ و نرخ شکنی شود.
سید مصطفی کیائی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه چرا سبد سرمایه گذاری های بیمه اتکائی امین بیشتر در زمینه سپرده بانکی است، گفت: آیین نامه 60 تکلیف نحوه سرمایه گذاری شرکتهای بیمه را مشخص کرده و ما نیز تلاش کردیم با ایجاد تنوع در سرمایه گذاری ها علاوه بر سپرده بانکی به سرمایه گذاری در بورس و اوراق خزانه نیز اقدام کنیم اما باید تاکید کنم وظیفه شرکت بیمه بیش از هر چیزی صیانت از سرمایه سهامدارانش است در این راستا باید به سمت سرمایه گذاری هائی برود که خاصیت نقدشوندگی بالاتری داشته باشد در این زمینه به نظر می رسد با توجه به شرایط فعلی کشور بیمه اتکائی امین راهبرد بهینه ای را برای سرمایه گذاری هایش انتخاب کرده چرا که هم در راستای حفظ سرمایه سهامداران و هم در راستای تقویت اقتصاد کشور بوده است و کلیه عملیات سرمایه گذاری شرکت در شورای سرمایه گذاری بیمه اتکایی امین که جملگی از افراد متخصص اقتصادی کشور می باشند مطرح و تصمیم گیری می شود.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در مورد خرید ساختمان بیمه توسعه گفت: بیمه اتکائی امین از طریق شرکت در مزایده بیمه ایران موفق به خرید ساختمان جهان کودک شد و در حال حاضر شش دانگ ساختمان به نام اتکایی امین سند خورده است ؛اما ساختمان تخلیه نشده که این امر سبب مراجعه ما به مراجع قضائی شد و در این مورد نامه ای به بیمه مرکزی هم نوشته و درخواست کردیم که در تخلیه ملک متعلق به این شرکت ما را یاری فرمایند.

مدیر عامل بیمه اتکائی امین همچنین صراحتا اعلام داشت : بیمه ایران به عنوان یکی از قوی ترین شرکتهای بیمه اتکائی است که قدمت 80 ساله ان سبب شده بتواند در بازار اتکائی نقش بی بدیلی ایفاء کند و قابل رقابت با شرکتهای دیگر که در حوزه اتکائی فعالیت می کنند نمی باشد و همواره توانسته راهبری مطلوبی در بازار بیمه اتکائی کشور داشته باشد.


خبرنگاری از مدیر عامل بیمه اتکائی امین در خصوص نامه کسب و کار سبا مبنی بر دولتی بودن شرکت بیمه اتکائی امین، شرکت کسب و کار سبا، بیمه ایران معین و بیمه دانا پرسش نمود که ایشان اظهار داشت: در این زمینه با بیمه مرکزی مکاتبه و عین نامه شرکت کسب و کار سبا برای بیمه مرکزی ارسال گردید که نهاد نظارتی صراحتا اعلام نمود طبق قانون شرکت بیمه اتکائی امین و بیمه دانا غیر دولتی محسوب می شود.

مدیر عامل بیمه اتکائی امین تصریح کرد: بر اساس قانون اصل ۴۴، و سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری همچنین تبصره ذیل ماده ۴ قانون محاسبات عمومی و نظریه حقوقی معاون حقوقی رئیس جمهور فقط بیمه ایران دولتی است.

وی متذکر شد: ما در هر صورتی تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران عمل می کنیم ضمن اینکه نهاد نظارتی ما بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران است .

وی با حمایت از برنامه های راهبردی جدید بیمه مرکزی در نظارت بر عملیات فنی و اتکایی شرکت های بیمه پیش بینی کرد که در سال آینده شاهد رشد سود عملیاتی فنی شرکت های بیمه باشیم.

وی با تشکر از همکاریهای صمیمانه شرکت های سهامدار در رشد و شکوفایی بیمه اتکایی امین خاطر نشان کرد که موفقیت های بدست آمده نتیجه همدلی و همکاری هیات مدیره محترم شرکت، کارکنان، بیمه مرکزی و کمک سهامداران آن محقق گردید.

دفتر مرکزی

  • جزیره کیش ، میدان سنایی ، بلوار اندیشه ، قطعه N.B.O.16
  • کدپستی : 7941778354
  • تلفن : 7 - 44420785 (076)
  • نمابر : 44420958 (076)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

دفتر ارتباطی

  • تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان قبادیان شرقی ، پلاک 1
  • کدپستی : 1917635711
  • تلفن : 7 - 88877610 (021)
  • نمابر : 88788964 (021)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

سهامداران عمده

بیمه آسیا بیمه البرز توسعه کسب و کار سبا بیمه دانا سرمایه گذاری صبا تامین سهامی بیمه ایران بیمه ایران معین سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم بانک تجارت صندوق سرمایه گذاری امین یکم فردا بانک صادرات ایران سرمایه گذاری اکسیرسودا

كليه حقوق متعلق به : شرکت بیمه اتکائی امین می باشد.
طراحی و ایجاد : شركت مهندسی رز انديشه هوشمند

Search