>
ساعت کاری
7:30 الی 16:15
تلفن تماس
7 - 88877610 (021)
آدرس
تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا) ، قبادیان شرقی پ 1

اخبار و رخدادهای امین

بیانیه ای در حمایت از رویکرد وزیر محترم اقتصاد در صنعت بیمه

Aminlogo

 

بیانیه ای در حمایت از رویکرد وزیر محترم اقتصاد در صنعت بیمه

جملات تاریخی فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در مجمع عمومی بیمه مرکزی که اذعان داشت در برخی موارد حس آلودگی و فساد در برخی بیمه ها وجود دارد و به رئیس کل بیمه مرکزی تاکید شد در این زمینه برنامه‌ای جامع برای مقابله با آن ارائه کند از چندین جهت حائز اهمیت است.

با گذشت چند دهه اخیر همواره مسئولين اقتصادی فضاي مطلوبي از شرايط ترسيم كرده‌اند، در حالي كه امروز در صنعت بيمه گرفتاري هاي بسيار جدي داريم و برخي حاضر نيستند چشمان خود را بر واقعيت ها باز و شرايط را اصلاح كنند. اينكه وزير اقتصاد به چنين درکی از صنعت بیمه رسیده است قطعا به واسطه سابقه علمی و اجرایی او در مدیریت اقتصاد کلان بوده است که می تواند با دریافت گزارشات و مستندات به مفهوم عمیق و مستدل از وضعیت لحظه ای صنعت بیمه دست یابد.

وزیر اقتصاد خوب می تواند رابطه بین مولفه های اقتصادی و تاثیر آن در شاخص های کلان اقتصادی را درک و تفکیک کند. بر همین اساس اینکه مشخصا موضع شفاف و بدور از ملاحظات سیاسی در صنعت بیمه گرفته است نشان از عزم جدی وی و بدنه کارشناسی و مدیریتی وزارت امور اقتصادی و دارایی به توسعه صنعت و افزایش بهره وری در اقتصاد کشور دارد، چراکه حساسیت های محاسباتی و مدیریتی در صنعت بیمه کاملا با سایر صنایع متفاوت بوده و در صورت رواج برخی کج سلیقگی ها می تواند ضمن آسیب به رتبه اعتباری کشور سبب از بین رفتن آرامش روانی اجتماعی و اقتصادی و در نهایت سیاسی در کشور شود.

در این برهه سرنوشت ساز، مشكلات اقتصادي كشور روزنه هايي را براي فرصت طلبان ايجاد كرده و صنعت بيمه نيز از اقتصاد جدا نيست و حداقل اهالي صنعت بيمه مي دانند كه در اين بخش مشكلاتي وجود دارد.

مسلما شهامت وزير در واقع‌بيني و ترسيم اين فضا نشانه روحيه‌ي انقلابي و اصلاحي اين سرباز اقتصادي كشور است. بی شک ورود مستقیم ايشان به معضلات صنعت بيمه برای اهالی و دلسوزان این بخش، بسيار اميدوار كننده است و ما نيز به عنوان یکی از اهالی کوچک این خانواده بزرگ براي حل اين مشكلات اعلام همبستگي و همراهی خود را با این عزم جدی مقام عالی وزارت اقتصاد اعلام می کنیم.

امروز بيش از ٥ سال از موضوع مشکلات بيمه توسعه ميگذرد و هنوز به صورت شفاف وضعيت اين شركت روشن نيست، در حالی که برای اهالی صنعت بیمه نیز این ابهام وجود دارد که چه افرادي اجازه نمي دهند كه ریشه اين مشكلات در صنعت بیمه حل شود. از سوی دیگر چندی پیش بود که در گزارشات نهادهاي نظارتي نام يك شركت بيمه خصوصي كه ميلياردها تومان از منابعش در جريان يك مشكل اتلاف شده بود، نیز شنيده شد، بنابراین وزیر اقتصاد به درستی مشکلات این بخش را درک کرده و تشخیص داده است.

اینکه در دهه های گذشته در عرصه های مختلف دانش، تکنولوژی و صنعت و ... توسعه و پیشرفت های شایانی داشته ایم اما در مباحث اقتصادی دستاوردها متناسب با عرصه های دیگر نیست خود گویای ریشه برخی مشکلات است.

مسلما با توجه به درایت، سابقه و قدرت مدیریتی رئیس کل بیمه مرکزی در شناخت و جهت دهی سازنده صنعت بیمه ورود به مشكلات شركت هاي بيمه كليد خواهد خورد و از بيمه مركزي به درستی انتظار مي رود با اصلاح برخی فرآیندها و جریانات که احتمال حس آلودگی دارد مباحث را با حساسيت بيشتري دنبال كند و مسلما سخنان وزير سبب تحرك بيشتر در اين فضا خواهد بود.

مسلم است ورود به مباحث حس آلودگی موجبات سنگ اندازی بعضی از عناصر منفعت طلب در صنعت بیمه را در پی خواهد داشت.

 

سید مصطفی کیایی

مدیرعامل بیمه اتکایی امین

دفتر مرکزی

  • جزیره کیش ، میدان سنایی ، بلوار اندیشه ، قطعه N.B.O.16
  • کدپستی : 7941778354
  • تلفن : 7 - 44420785 (076)
  • نمابر : 44420958 (076)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

دفتر ارتباطی

  • تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان قبادیان شرقی ، پلاک 1
  • کدپستی : 1917635711
  • تلفن : 7 - 88877610 (021)
  • نمابر : 88788964 (021)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

سهامداران عمده

بیمه آسیا بیمه البرز توسعه کسب و کار سبا بیمه دانا سرمایه گذاری صبا تامین سهامی بیمه ایران بیمه ایران معین سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم بانک تجارت صندوق سرمایه گذاری امین یکم فردا بانک صادرات ایران سرمایه گذاری اکسیرسودا

كليه حقوق متعلق به : شرکت بیمه اتکائی امین می باشد.
طراحی و ایجاد : شركت مهندسی رز انديشه هوشمند

Search