>
ساعت کاری
8:00 الی 17:00
تلفن تماس
7 - 88877610 (021)
آدرس
تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا) ، قبادیان شرقی پ 1

اخبار و رخدادهای امین

تاثیرات احتمالی ویروس کرونا بر بیمه اتکایی

تاثیرات احتمالی ویروس کرونا بر بیمه اتکایی

طبق اظهارات مدیران Schroders، انتظار می­رود که همه گیری ویروس COVID-19  در تجدید قراردادهای اتکایی آینده تأثیر بگذارد و نوسانات ناشی از آن باعث شود که به صورت مداوم ارزیابی و قیمت گذاری  نیز انجام گیرد.

به هر حال، نرخ­های بیمه اتکایی رو به افزایش بوده است، زیرا این صنعت پس از سالهای متوالی حوادث فاجعه آمیز و سنگین در تلاش برای بازده بالاتر است.

در گفتگو با استفان رووف (Stephan Ruoff) معاون مدیر دارایی ILS و بیت هالیگر (Beat Holliger) سرپرست مدیریت محصول ILS در Schroders، هر دو توضیح دادند كه احتمالاً همه­گیری این ویروس بر چرخه تجدید قراردادهای سالانه تأثیر خواهد داشت حتی اگر بلافاصله خسارات قابل توجهی ایجاد  نکند.

رووف توضیح داد که: "پس از سال ها ضرر، به ویژه در سال 2017 و 2018، سرانجام شاهد افزایش نرخ قابل توجهی در ژانویه 2020 هستیم. این امر منجر به سطح عملکرد بسیار جذاب برای استراتژی های ILS شده است." وی افزود "ما همچنان انتظار داریم که افزایش در تجدید قراردادهای آوریل / ژوئن و ژوئیه آینده، به طور خاص در ژاپن و فلوریدا وجود داشته باشد."

از بنگاه­های اقتصادی انتظار می­رود که در شرایط فاجعه آمیز، برخی از قیمت­ها را از قیمت­های سالهای قبل بالاتر نشان دهند. هم­چنین نگاهی اجمالی به برخی از نظرهای بیمه گران فلوریدایی، از افزایش نرخ در سال آینده خبر می­دهد.

هالیگر خاطرنشان کرد: "این امر مجددا تأثیر مثبتی بر بازده خواهد داشت، بدیهی است که کاهش اخیر نرخ بهره توسط بانکهای مرکزی تحت تأثیر قرار گرفته است ".

اقدامات بانک مرکزی در این زمان بسیار قابل توجه است، پاسخ دولت ها به ویروس همه گیر COVID-19، این بوده است که با چاپ پول به منظور حمایت از بازارهای مالی، مشاغل و مردم ، اقتصاد خود را متلاشی کنند.

Schroders معتقد است نتیجه قابل توجهی برای این نوع اقدامات وجود دارد و کاهش شدید ارزش سهام و سایر دارایی­ها مشاهده می­شود، درحالیکه بر ILS و اوراق قرضه حوادث فاجعه آمیز که همبستگی کم خود را بار دیگر نشان داده­اند، تأثیر نمی گذارد و هنگامی که به زمان تجدید قراردادهای اتکایی می رسد، تاثیر دارد.

روف اظهار کرد: اصلاحات عظیم در بازارهای مالی فوق الذکر باعث تضعیف دارایی ترازنامه ای شرکتهای بیمه و بیمه اتکایی، کاهش انعطاف پذیری در رابطه با مدیریت سرمایه و افزایش فشار بر تطبیق دارایی / بدهی خواهد شد.

"ما انتظار داریم این مسئله نرخ ها و قیمت گذاری های  بیمه اتکایی را در تجدید قراردادهای آینده به طور سختگیرانه­تر اعمال کند."

هالیگر در ادامه توضیح داد که تجدیدها بار دیگر تغییراتی در قیمت گذاری و شرایط وابسته به عملکرد، اندازه و در حال حاضر همچنین تأثیر کاهش بازار مالی به دلیل ویروس همه گیر COVID-19 را تجربه خواهد کرد.

وی گفت: "این امر واقعاً به موقعیت خرید آنها، وضعیت فعلی افرادی که ترازنامه های کوچکتر دارند، نوسانات اقتصادی و چگونگی تأثیر آن بر الگوهای خرید شرکت های بیمه و بیمه اتکایی تأثیر می گذارد."

وی افزود: "در گذشته، تجدید قراردادها حتی در وقایع سالهای اخیر قیمت گذاری نشده است. اما این بحران کنونی به نشان دادن اهمیت تضمین جبران ضرر و زیان و سایر عوامل آسیب پذیری در قیمت های تجدید قراردادها بسیار سریعتر کمک خواهد کرد. "

تا چه اندازه تأثیر شیوع ویروس COVID-19  بر قیمت گذاری در زمان تجدید قراردادهای اتکایی تاثیر می­گذارد مشخص نیست، اما مشخص است که برخی از اثرات احساس خواهند شد و کوچک شدن طرف سرمایه گذاری، همانطور که این مدیران اشاره می کنند، در کنار نوسانات مداوم و عدم قطعیت می تواند یک محرک کلیدی برای ارزیابی بنگاه های اقتصادی باشد.

 

مترجم: شرمین قدیمی

دفتر مرکزی

  • جزیره کیش ، میدان سنایی ، بلوار اندیشه ، قطعه N.B.O.16
  • کدپستی : 7941778354
  • تلفن : 7 - 44420785 (076)
  • نمابر : 44420958 (076)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

دفتر ارتباطی

  • تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان قبادیان شرقی ، پلاک 1
  • کدپستی : 1917635711
  • تلفن : 7 - 88877610 (021)
  • نمابر : 88788964 (021)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

سهامداران عمده

بیمه آسیا بیمه البرز توسعه کسب و کار سبا بیمه دانا سرمایه گذاری صبا تامین سهامی بیمه ایران بیمه ایران معین سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم بانک تجارت صندوق سرمایه گذاری امین یکم فردا بانک صادرات ایران سرمایه گذاری اکسیرسودا

كليه حقوق متعلق به : شرکت بیمه اتکائی امین می باشد.
طراحی و ایجاد : شركت مهندسی رز انديشه هوشمند

Search