>
ساعت کاری
7:30 الی 16:15
تلفن تماس
7 - 88877610 (021)
آدرس
تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا) ، قبادیان شرقی پ 1

اخبار و رخدادهای امین

خسارت واگذاری های لویدز در سال 2019، همان طور که ویروس کرونا در محاسبات قدرت پرداخت نشان می دهد

خسارت واگذاری های لویدز در سال 2019، همان طور که ویروس کرونا در محاسبات قدرت پرداخت نشان می دهد

بازار بیمه و بیمه اتکایی لویدز لندن برای سومین سال متوالی به ضرر و زیان ناشی از عملیات بیمه گری دچار شد و نسبت ترکیبی برابر با 102.1٪  را برای سال 2019 گزارش داد، این در حالی است که خسارت هایی را که در طول سال پرداخت کرده از سال قبل بیشتر بوده است.

لویدز در سالهای اخیر با عملکرد بیمه گری خود در کشمکش بوده است زیرا خسارت بزرگ ناشی از حوادث فاجعه آمیز و ادامه اصطکاک در بازار سبب شده است که بازار بازپرداخت عملیات بیمه گری را کاهش دهد.

تغییرات گسترده ای در عملکرد بازار وجود دارد اما عملکرد لویدز بر اساس سطح بازار، از جنبه عملیات بیمه گری همچنان به کشمکش ادامه می دهد.

 نتیجه عملکرد سال 2019 لویدز، که 26 مارس اعلام شد، نشان داد که میزان قابل توجهی از آن توسط پرتفوی سرمایه گذاری تامین گردید، که این میزان بیش از 4.8٪ بازگشت از عمل سرمایه گذاری (از 0.7٪ در سال 2018) را نشان می دهد.
این به بازار کمک کرد سود 2.5 میلیارد پوندی قبل از کسر مالیات را برای سال بیمه گری 2019 گزارش کند، بسیار بهتر از ضرر 1 میلیارد پوندی که برای سال 2018 گزارش کرده است.

این منجر به بازگشت 8.8٪ سرمایه تولیدی لویدز برای سال 2019 شد، که این میزان 3.7٪ در سال 2018 بوده است.

اما، بازار لویدز یک بازار سرمایه گذاری نیست، یک بازار  بیمه و بیمه اتکایی است و برای سومین سال است که این بخش از کسب و کار آن، با نسبت ترکیبی 102.1٪ فاقد سود بوده است.
البته، سه سال مورد نظر خسارات ناشی از حوادث فاجعه آمیز قابل توجهی را داشته است و بازار لویدز نشان می دهد که چقدر در معرض خطر وقوع حوادث فاجعه آمیز جهانی قرار دارد، با وجود پوشش گسترده تخصصی  بیمه و بیمه اتکایی آن.
برای سال 2019، گزارش های لویدز حاکی از 23 میلیارد پوند خسارات ناخالص است، که از 19.7 میلیارد پوند در سال 2018 افزایش یافته است.
در اعلامیه نتایج آمده است: "افزایش پایدار نرخ و بهبود نظم و انضباط در امر بیمه گری" به بازار کمک می کند، اما هنوز شواهد روشن در این زمینه وجود ندارد.

اکنون، با وجود ویروس همه گیر  COVID-19 که  بازار بیمه و بیمه اتکایی را تهدید می کند، لویدز مانند سایرین در معرض خطر است.

علاوه بر این، بازار لویدز در حال سازگاری با دور کاری است و بازار تجارت حضوری آن بسته است و در نتیجه روش های مختلفی برای واگذاری ریسک در بازار مورد نیاز خواهد بود.
در حالی که لویدز و بازار لندن با استفاده از فناوری  موفق به واگذاری ریسک شده اند، مسئله ای که همچنان باقی است این است که بخش اعظم این فعالیت، پس از واگذاری به صورت کارهای اداری از قبیل ابزار بایگانی به جای تطبیق لحظه ای ریسک سرمایه می باشد.

در نتیجه، جالب خواهد بود که ببینیم بازار لویدز چگونه خود را با شرایط تطبیق می دهد و تا چه اندازه می تواند در عملیات دور کاری مؤثر باشد.

این ویروس همه گیر به روش دیگری در لویدز مشهود است زیرا بازار نشان داده که چگونه بحرانی جهانی بر میزان توانگری تأثیر گذاشته است.

در پایان سال 2018،  توانگری و نرخ پوشش به 248٪ رسیده بود. در پایان سال 2019 این نرخ به 238٪ کاهش یافته بود.

اما در سال 2020 این رقم تا 19 مارس به 205٪ کاهش یافته بود، و این نشان دهنده تأثیر واضح شیوع ویروس COVID-19 بر این معیار کلیدی توانگری برای بازار لویدز است.

لویدز توضیح داد: "اگرچه در هفته های اخیر آشفتگی زیادی در بازارهای مالی وجود داشته است، با این حال در 19 مارس نرخ توانگری لویدز 205٪ بود."

این اولین نشانه از برخورد توانگری  خاص به بازار بیمه و بیمه اتکایی به دلیل عدم ثبات بازار مالی است. باید ببنیم که چگونه این موارد روی پرتفوهای سرمایه گذاری در شرکتهای بزرگ بیمه و بیمه اتکایی و لویدز تأثیر می گذارد، و این بستگی به چگونگی بازگشت بازار پس از کنترل یک بیماری همه گیر در بازار دارد.

دلگرم کننده است که برای کل منابع خالص بازار لویدز با 8.6٪ افزایش به 30.6 میلیارد پوند در پایان سال 2019 رسیده است.

این رقم اکنون کاهش یافته است، زیرا احتمالاً ارزش انباشته سرمایه گذاری را نیز شامل می شود. اما این یک پایگاه صحیح از سرمایه برای این بازار اصلی ریسک است.

کلید آینده لویدز در چگونگی تطبیق آن با عملیات دورکاری نهفته است و اینکه آیا این امر می تواند کسب و کار را مانند روال معمول در طی چرخه های تمدید حفظ کند؟

البته، این موضوع همچنین به بازار لویدز فرصتی برای ارزیابی اهمیت یک پایگاه گران قیمت و یک زمینه تجارت فیزیکی را می دهد. اگر تجارت به رویه معمول ادامه دهد، با وجود بسته بودن بازار  به صورت حضوری، باید این سؤال را برای شما ایجاد کند که آیا نوعی مجازی سازی مدل لویدز می تواند به موقع برای بازار سودآوری داشته باشد.

ابتکار عمل در لویدز در جریان است، اگرچه در حال حاضر نسبت به اولویت های دیگر در رده ی پایین تر قرار دارد، اما ظاهراً با تمرکز بر دیجیتالی کردن واگذاری ریسک ادامه می یابد.

اگر این عملیات از راه دور موفقیت آمیز باشد، می تواند مجازی سازی بازار لویدز را تسریع کند، زیرا در صورت طولانی شدن بحران همه گیر، بازگشت به وضع قدیمی دشوار است.

جان نیل، مدیرعامل لویدز ، اظهار داشت: "در حالی که ما از بازگشت لویدز به سودآوری در سال 2019 خوشحالیم و ادامه پیشرفت در اولویت های خود را اعلام می کنیم، تمرکز اصلی ما در حال حاضر روی حمایت از مشتریان و شرکای تجاری در زمان احتیاج آنها است. من به توانایی لویدز در مواجهه با چالش های قبل از آن اطمینان دارم و با این کار توانایی بی نظیر بازار در حمایت از مردم، مشاغل و کشورها در سراسر جهان را در پاسخ به تأثیرات گسترده ویروسی همه گیر نشان می دهیم.

"از آنجا که ما در این مدت بر حمایت از شرکای تجاری و مشتریان خود تمرکز داریم، همچنین سرعت بخشیدن به پیشرفت در آرمان ما برای ایجاد پیشرفته ترین بازار بیمه در آینده ی لویدز همچنان مهم بوده است. ما تمرکزمان را بر سال 2020 تشدید کرده ایم، اولویت بندی ابتکاراتی که  حدود 80٪ مشاغل لویدز را که به صورت دیجیتالی پشتیبانی میشوند را تضمین می کنیم، به همراه پیشرفت در پردازش سریع خسارت ها و ایجاد زیرساخت های داده های بنیادی و فناوری برای پشتیبانی از اکوسیستم آینده لویدز. "

بروس کارنگی براون، رئیس هیئت مدیره ی لویدز، نیز اظهار داشت: "آغاز سال 2020 بسیار دشوار بود زیرا ویروس COVID-19 به سرعت در سرتاسر جهان گسترش یافت و پیامدهای مخربی برای خانواده ها، جوامع و اقتصاد جهانی به دنبال داشت. اکنون بیش از هر زمان دیگری، مشتریان ما به ما احتیاج دارند تا در این ایام دشوار، از آنها حمایت کنیم.
در لویدز، ما اساس این کار را می گذاریم تا بتوانیم آن را به صورت موثرتری عمل کنیم. ما با تمرکز بر مدیریت عملکرد، نوسازی بازار و ایجاد فرهنگ بازاری که بهترین و درخشانترین استعداد را به خود جلب می کند، بازار را محکم تر، موفق تر و بهتر می کنیم تا بتوانیم نیازهای مشتریان را برآورده سازیم. "

 

 

مترجم: شرمین قدیمی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دفتر مرکزی

  • جزیره کیش ، میدان سنایی ، بلوار اندیشه ، قطعه N.B.O.16
  • کدپستی : 7941778354
  • تلفن : 7 - 44420785 (076)
  • نمابر : 44420958 (076)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

دفتر ارتباطی

  • تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان قبادیان شرقی ، پلاک 1
  • کدپستی : 1917635711
  • تلفن : 7 - 88877610 (021)
  • نمابر : 88788964 (021)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

سهامداران عمده

بیمه آسیا بیمه البرز توسعه کسب و کار سبا بیمه دانا سرمایه گذاری صبا تامین سهامی بیمه ایران بیمه ایران معین سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم بانک تجارت صندوق سرمایه گذاری امین یکم فردا بانک صادرات ایران سرمایه گذاری اکسیرسودا

كليه حقوق متعلق به : شرکت بیمه اتکائی امین می باشد.
طراحی و ایجاد : شركت مهندسی رز انديشه هوشمند

Search