>
Hours of work
8:00  TO 17:00
Phone
+98 2188877610-26
Address
No. 1 East Ghobadian St. - Africa Blvd

News & Reports

Aminlogo

 

بیانیه ای در حمایت از رویکرد وزیر محترم اقتصاد در صنعت بیمه

جملات تاریخی فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در مجمع عمومی بیمه مرکزی که اذعان داشت در برخی موارد حس آلودگی و فساد در برخی بیمه ها وجود دارد و به رئیس کل بیمه مرکزی تاکید شد در این زمینه برنامه‌ای جامع برای مقابله با آن ارائه کند از چندین جهت حائز اهمیت است.

با گذشت چند دهه اخیر همواره مسئولين اقتصادی فضاي مطلوبي از شرايط ترسيم كرده‌اند، در حالي كه امروز در صنعت بيمه گرفتاري هاي بسيار جدي داريم و برخي حاضر نيستند چشمان خود را بر واقعيت ها باز و شرايط را اصلاح كنند. اينكه وزير اقتصاد به چنين درکی از صنعت بیمه رسیده است قطعا به واسطه سابقه علمی و اجرایی او در مدیریت اقتصاد کلان بوده است که می تواند با دریافت گزارشات و مستندات به مفهوم عمیق و مستدل از وضعیت لحظه ای صنعت بیمه دست یابد.

وزیر اقتصاد خوب می تواند رابطه بین مولفه های اقتصادی و تاثیر آن در شاخص های کلان اقتصادی را درک و تفکیک کند. بر همین اساس اینکه مشخصا موضع شفاف و بدور از ملاحظات سیاسی در صنعت بیمه گرفته است نشان از عزم جدی وی و بدنه کارشناسی و مدیریتی وزارت امور اقتصادی و دارایی به توسعه صنعت و افزایش بهره وری در اقتصاد کشور دارد، چراکه حساسیت های محاسباتی و مدیریتی در صنعت بیمه کاملا با سایر صنایع متفاوت بوده و در صورت رواج برخی کج سلیقگی ها می تواند ضمن آسیب به رتبه اعتباری کشور سبب از بین رفتن آرامش روانی اجتماعی و اقتصادی و در نهایت سیاسی در کشور شود.

در این برهه سرنوشت ساز، مشكلات اقتصادي كشور روزنه هايي را براي فرصت طلبان ايجاد كرده و صنعت بيمه نيز از اقتصاد جدا نيست و حداقل اهالي صنعت بيمه مي دانند كه در اين بخش مشكلاتي وجود دارد.

مسلما شهامت وزير در واقع‌بيني و ترسيم اين فضا نشانه روحيه‌ي انقلابي و اصلاحي اين سرباز اقتصادي كشور است. بی شک ورود مستقیم ايشان به معضلات صنعت بيمه برای اهالی و دلسوزان این بخش، بسيار اميدوار كننده است و ما نيز به عنوان یکی از اهالی کوچک این خانواده بزرگ براي حل اين مشكلات اعلام همبستگي و همراهی خود را با این عزم جدی مقام عالی وزارت اقتصاد اعلام می کنیم.

امروز بيش از ٥ سال از موضوع مشکلات بيمه توسعه ميگذرد و هنوز به صورت شفاف وضعيت اين شركت روشن نيست، در حالی که برای اهالی صنعت بیمه نیز این ابهام وجود دارد که چه افرادي اجازه نمي دهند كه ریشه اين مشكلات در صنعت بیمه حل شود. از سوی دیگر چندی پیش بود که در گزارشات نهادهاي نظارتي نام يك شركت بيمه خصوصي كه ميلياردها تومان از منابعش در جريان يك مشكل اتلاف شده بود، نیز شنيده شد، بنابراین وزیر اقتصاد به درستی مشکلات این بخش را درک کرده و تشخیص داده است.

اینکه در دهه های گذشته در عرصه های مختلف دانش، تکنولوژی و صنعت و ... توسعه و پیشرفت های شایانی داشته ایم اما در مباحث اقتصادی دستاوردها متناسب با عرصه های دیگر نیست خود گویای ریشه برخی مشکلات است.

مسلما با توجه به درایت، سابقه و قدرت مدیریتی رئیس کل بیمه مرکزی در شناخت و جهت دهی سازنده صنعت بیمه ورود به مشكلات شركت هاي بيمه كليد خواهد خورد و از بيمه مركزي به درستی انتظار مي رود با اصلاح برخی فرآیندها و جریانات که احتمال حس آلودگی دارد مباحث را با حساسيت بيشتري دنبال كند و مسلما سخنان وزير سبب تحرك بيشتر در اين فضا خواهد بود.

مسلم است ورود به مباحث حس آلودگی موجبات سنگ اندازی بعضی از عناصر منفعت طلب در صنعت بیمه را در پی خواهد داشت.

 

سید مصطفی کیایی

مدیرعامل بیمه اتکایی امین

Aminlogo                                                                                                                                                amin

 

اطلاعیه

"قابل توجه سهامداران گرامی"

با سلام و احترام و آرزوی توفیق درخدمت به سهامداران محترم

در راستای شفاف سازی و اطلاع رسانی درخصوص عملکرد شرکت بیمه اتکایی امین (سهامی عام) توجه شما را به نکات ذیل جلب می نماییم :

همانگونه که در اطلاعات ماهانه و سه ماهه منتشره در سامانه کدال نیز نمایان است عملکرد 9 ماهه بیمه ای و سرمایه گذاری شرکت بیمه اتکایی امین مطابق بودجه پیش بینی شده تحقق یافته و انتظار میرود مطابق روال سنوات گذشته در صورت عدم وقوع هرگونه رویداد خارج از اختیار و غیر قابل پیش بینی ، EPS پیش بینی شده برای سال مالی 98 تحقق یابد.

شایان ذکر است همواره تلاش هیأت مدیره ، مدیرعامل و پرسنل این شرکت در راستای افزایش سود آوری و صیانت از حقوق سهامداران محترم بوده است . مزید اطلاع است که نوسانات روزهای اخیر بوجود آمده در قیمت سهم صرفاً ناشی از شرایط اقتصادی حاکم ، عرضه و تقاضای بازار سهام ، تحلیل و تصمیم سرمایه گذاران و بعضا ً هیجانات لحظه ای می باشد .

شرکت بیمه اتکایی امین (سهامی عام) همچون گذشته هیچگونه دخالتی در تعیین قیمت سهم خود نداشته لذا به کلیه فعالان بازار بورس و متقاضیان خرید و فروش سهام این شرکت توصیه می شود صرفا ً به اطلاعیه های منتشره توسط شرکت بیمه اتکایی امین در سامانه کدال توجه نموده و آن را در تصمیم گیریهای خود ملاک عمل قرار دهند. بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت مؤثر در تصمیم سهامداران محترم ، مراتب مطابق مفاد ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشاي اطلاعات شرکت هاي ثبت شده نزدسازمان بورس افشا می گردد.

شرکت بیمه اتکایی امین (سهامی عام)

Aminlogo

 آغاز  مرمت  کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان آق قلا  و گمیشان در عید سعید قربان

 

 

باتوجه به مصوبه هیت مدیره محترم بیمه اتکایی امین مرمت کانون های پرورش فکری کانون ونوجوان شهرستان های آق قلا و گمیشان در استان گلستان با حضور جناب آقای دکتر حق شناس استاندار محترم گلستان و آقای توماج فرماندار محترم شهرستان آق قلا  ، سرکار خانم رجب نسب مدیر کل محترم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان و جناب آقای کیایی مدیر عامل بیمه اتکایی امین و خبرنگاران صداو سیما و روزنامه های محلی پس ازاقامه نماز عید قربان مورخ 21/05/1398 در محل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان آق قلا آغاز گردید. در این جلسه استاندار محترم استان ضمن لزوم توجه  به کانون های پرورش فکری بعنوان توجه به نسل آینده گفت اگر کودکان و نوجوانان با کتاب آشنا شوند، منجر به پرورش یافتن نسل آینده می شود که سکاندار جامعه بوده و موجب توسعه یافتگی به معنای واقعی در استان خواهد گردید . وی با تشکر از حمایت بیمه اتکایی امین در بازسازی کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان آق قلا و گمیشان که در سیل اخیر صدمه دیده اند ، خاطر نشان نمود که با کمک دولت و همکاری و مشارکت بخش خصوصی  در بازسازی مدارس و مراکز فرهنگی و واحد های مسکونی  خسارت دیده در سیل اخیر تسریع به عمل آید.

 

در این مراسم آقای کیایی مدیر عامل محترم بیمه اتکایی امین نیز از فعالیت های شرکت های بیمه در سیل اخیردر کشورمان و لزوم توجه بیشتر به صنعت بیمه در استان گلستان اظهار امیدواری نمود که پوشش بیمه ای در استان گلستان جدی تر گرفته شده و مردم و دولت اموال خود را تحت پوشش بیمه قرار دهند . وی علت انتخاب مرمت کانون های پرورش فکری آق قلا و گمیشان را حضور هزاران کودک و نوجوان در کلاسهای کانون پرورش فکری در این مناطق و لزوم توجه به مسئولیت های اجتماعی و حمایت از فعالیت های خیرخواهانه دانست و اظهار امیدواری نمود بتواند اندیشه بیمه ای در بین اعضای این کانون ها  را پرورش داده و با مشارکت در بازسازی این کانون ها مفهوم بیمه را به صورت عملی برای مردم این منطقه به تصویر بکشد ، وی اظهار نمود بازساری مکانی که تعلیم و تعلم  سالانه هزاران نفر از کودکان و نوجوانان کشور را بر عهده دارد برای صنعت بیمه ، نوعی سرمایه گذاری محسوب می گردد.

در این جلسه بیمه اتکایی امین اولین اقدام خود را مبنی بر بیمه نمودن کامل این کانون ها را کلید زد و اظهار امیدواری نمود که بازسازی این دو کانون در حدود دو ماه به اتمام رسیده  و بتواند همچون گذشته محل گردهم آیی هزاران کودک و نوجوانان شهرستان های آقا قلا و گمیشان گردد .

 

Agh ghola 2

Agh ghola 1

Agh ghola 1

Page 1 of 35

Head Office

Address : Kish Island ; Iran
Website: www.aminre.ir
Email :aminre@aminre.net

Contact Office

Address : No. 1, East Ghobadian St. ,Nelson Mandela St., Tehran, 1917635711; Iran
Phone : (+98) 21 88877610 - 17
Fax : (+98) 21 88788964
Website : www.aminre.ir
Email : aminre@aminre.net

Photo Gallery

photogallery

Shareholders

1o 2o 3o 4o 5o 6o moein80 8o 9o 10o 11o

AllRights Reserved for Amin Reinsurance co.
Design & Develope : Rose Andisheh Hooshmand Eng.Co.

Search