>
ساعت کاری
8:00 الی 17:00
تلفن تماس
26 - 2188877610 98+
آدرس
بلوار آفریقا ، قبادیان شرقی پ 1

اخبار خارجی

چشم انداز بیمه اتکایی در سال 2021 از دیدگاه Hannover Re

شرکت Hannover Re انتظار دارد که شاهد افزایش قابل توجه قیمت ها در بخش های مختلف بیمه حوادث و اموال در تجدید قراردادهای اتکایی 1 ژانویه 2021 باشد. عامل اصلی در اینجا فشارهایی است که بیمه گران اصلی و اتکایی در ارتباط با بیماری همه گیر  Covid-19متحمل شده اند، افت بیشتر در سطح نرخ بهره و خسارات بزرگ که طی سه سال گذشته ثبت شده اند.

این شرکت اذعان داشته است که نرخ های پایین بهره با این شرایط برای مدت طولانی باقی خواهد ماند. رفع این امر مستلزم نظم بیشتر در قیمت گذاری است، زیرا عملیات فنی برای جبران کاهش درآمد سرمایه گذاری باید کارهای بیشتری انجام دهد. با این حساب، افزایش قیمت ها در هر دو طرف بیمه و بیمه اتکایی در ژانویه و بعد از آن کاملا ضروری است.
 همراه با تقاضای عموماً بیشتر برای پوشش بیمه اتکایی با کیفیت بالا، بیمه گران اولیه به طور فزاینده ای به دنبال راهکارهای سفارشی هستند که باعث ترمیم توانگری شود. این جایی است که با سابقه ترین شرکت های بیمه اتکایی با ظرفیت پذیرش ریسک زیاد و رتبه بندی بالاتر از حد متوسط می توانند نقشی محوری داشته باشند.
اثرات بیماری همه گیر Covid-19 بر بازارهای بیمه اتکایی در سراسر جهان از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است. پیش بینی می شود بیشترین خسارات مربوط به پوشش های وقفه در کار، اعتبار تجاری و لغو رویدادها باشد، اگرچه طیف سناریوهای احتمالی برای پیش بینی های مشخص بسیار گسترده است. مسئله مورد توجه دیگر این است که برنامه های کمک کننده دولت ها از نظر مدت اجرا محدود است. با توجه به این زمینه، سطح آگاهی از خطر در بین بیمه گران اولیه و از این رو اهمیت برای پوشش دهی با کیفیت بالا ریسک طی چند ماه گذشته به شدت افزایش یافته است.
به طور کلی ، Hannover Re  تحولات زیر را در تجدید قرارداد در 1 ژانویه 2021 پیش بینی می کند:
هم برای بیمه گران و هم برای بیمه گران اتکایی ، 2020 همچنان تحت سیطره ویروس همه گیر Covid-19 ، خسارات ناشی از آن، همچنین پایداری نرخ پایین بهره و تأثیرات آن بر سود قرار دارد. بنابراین، هم در بازار بیمه اولیه و هم در بیمه اتکایی، عملیات فنی به صورت پایدار مرحله اصلی را طی خواهد کرد - همچنین هدف حفظ ظرفیت تحمل ریسک آینده صنعت. در برابر این زمینه، افزایش نرخ کاملا ضروری است.
این انتظار Hannover Re  است که حرکت رو به رشد افزایش قیمت ثبت شده در دوره های گذشته تجدید قرارداد در سال آینده پایدار بماند. افزایش تند قیمت ها در بخشهای مختلف را از 1 ژانویه 2021 می توان انتظار داشت. با توجه به اثرات همه گیری و عدم قطعیت قابل توجه مرتبط با آن، بهبودهای قابل توجه در شرایط ( بیمه نامه ها / قراردادها) نیز به همین ترتیب ممکن است.
 با توجه به محدودیت های تماس فیزیکی که  برای محدود کردن انتشار ویروس اتخاذ شده است، کار دیجیتال مورد پذیرش و اهمیت قرار گرفته است. انتظار می رود در سال 2021 پوشش سایبری، محصولات و خدمات دیجیتال همچنان به پیشرفت خود ادامه می دهند و اینشورتک های نوآور از افزایش تقاضا برخوردار شوند. در این زمینهHannover Re  متعهد به همکاری مبتنی بر مشارکت با مشتریان خود در زمینه توسعه راهکارهای دیجیتال و همچنین حمایت از اینشورتک های دارای دانش فنی و پشتیبانی بیمه اتکایی است.
در نیمه دوم سال، یک سری حوادث مهم خسارت رخ داده است. انفجار گسترده در بندر بیروت، پایتخت لبنان، در ابتدای ماه اوت ، قربانیان زیادی گرفت و ویرانی های شدیدی را به بار آورد. همراه با خسارات ناشی از فجایع طبیعی در ایالات متحده و آسیا، هزینه های خسارت زیادی برای سه ماهه سوم (به استثنای Covid-19) به احتمال زیاد در سطح پیش بینی شده باقی خواهد ماند.
 با در نظر داشتن تداوم عدم اطمینان قابل توجه در مورد روند بعدی بیماری همه گیر Covid-19 و سازوکارهایی که اقدامات حمایتی دولت از طریق آنها احساس می شوند، برای ارائه راهکار های سودآوری قابل اعتماد  خیلی زود است. همچنین هنوز نمی توان به طور دقیق اثرات عینی ویروس همه گیر را بر سرمایه گذاری و بازارهای بیمه و بیمه های اتکایی تعیین کرد.

دفتر مرکزی

  • جزیره کیش ، میدان سنایی ، بلوار اندیشه ، قطعه N.O.B.16
  • کدپستی : 7941778354
  • تلفن : 7 - 7644420785 98+
  • نمابر : 7644420958 98+
  • رایانامه : aminre@aminre.net

دفتر ارتباطی

  • تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان قبادیان شرقی ، پلاک 1
  • کدپستی : 1917635711
  • تلفن : 26 - 2188877610 98+
  • نمابر : 2188788964 98+
  • رایانامه : aminre@aminre.net

گالری تصاویر

photogallery

سهامداران

1o 2o 3o 4o 5o 6o moein80 8o 9o 10o 11o

كليه حقوق متعلق به : شرکت بیمه اتکائی امین می باشد.
طراحی و ایجاد : شركت مهندسی رز انديشه هوشمند

Search