>
ساعت کاری
8:00 الی 17:00
تلفن تماس
7 - 2188877610 98+
آدرس
تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا) ، قبادیان شرقی پ 1

اخبار و رخدادهای امین

حضور موثر بیمه اتکایی امین در کنفرانس A.M. Best دبی/ مذاکره برای اخذ رتبه بین‌المللی

نمایندگان بیمه اتکایی امین ضمن حضور در کنفرانس بین‌المللی A.M. Best در دبی با مدیران ارشد این موسسه رتبه‌بندی بین‌المللی مذاکره کردند.


 
شرکت A.M. Best به عنوان بزرگترین شرکت رتبه بندی بیمه ای جهان، با دعوت رسمی از شرکت بیمه اتکایی امین، امسال برای نخستین بار از یک شرکت بیمه ایرانی برای حضور در این کنفرانس بین المللی دعوت به عمل آورد و نمایندگان بیمه اتکایی امین ضمن حضور در این کنفرانس با مدیران ارشد این شرکت رتبه‌ بندی بین‌المللی مذاکره کردند.
به گزارش روابط عمومی بیمه اتکایی امین، کنفرانس يک روزه شرکت رتبه‌بندی A.M. Best در تاریخ 5 اکتبر 2016 (14 مهرماه) با موضوع "اطلاع رساني بيمه منطقه خاورميانه و شمال آفريقا" و با حضور 90 نفر از نمایندگان شرکت‌های بیمه در دبی برگزار شد.
در این کنفرانس که نمایندگانی از بخش فنی شرکت بیمه اتکایی امین حضور داشتند، راجر سِلِک (Roger Sellek)، مديرعامل شرکت اِي. اِم. بِست در منطقه اروپا، خاورميانه و افريقا(EMEA) و آسيا اقيانوسيه به شرايط کنوني بازار، چشم انداز بازار اتکائي جهان و روند رتبه بندي شرکت‌هاي بيمه اتکائي در منطقه خاورميانه و شمال افريقا (MENA) پرداخت.
همچنین در بخشی از این کنفرانس، مدير بخش توسعه بازار AM Best در اروپا، خاورميانه و آفريقا پس از تبيين وضعيت کلان صنعت بيمه اتکائي در منطقه خاورميانه و شمال افريقا، به ميزان عايدي حق بيمه در بازار مذکور در رشته زندگي و غيرزندگي در سال 2015 ميلادي اشاره و اعلام کرد که قسمت عمده حق بيمه تولیدي که تقريباً برابر با 55 ميليارد دلار است، عمدتاً در بخش غيرزندگي توليد شده است.
بر اساس داده ها و پژوهش هاي صورت پذيرفته در اين حوزه، کشور ترکيه با ميزان حق بيمه تولیدی حدود 11 ميليارد دلار در سال 2015 در جايگاه نخست منطقه خاورمیانه و شمال افریقا قرار دارد و به فاصله کمي از آن کشور امارات متحده عربي با تولید حق بيمه نزديک به 10 ميليارد دلار در جايگاه دوم قرار دارد. پس از اين کشورها، عربستان سعودي و ايران به ترتيب با حق بيمه تولیدی حدود 9.8 و 7.8 ميليارد دلار در رتبه‌‌های سوم و چهارم جاي دارند.
مدير بخش توسعه بازار AM Best در اظهارات خود موارد متعددي را برشمرد که در حال حاضر بر روي صنعت بيمه اتکائي بين‌المللی اثر مي‌گذارد و از آن جمله مي‌توان به وضعيت جهاني اقتصاد، تأثيرات منفي نرخ بهره، خروج انگلستان از اتحاديه اروپا، شيوع تروريسم، وضعيت تعليق در بازار بورس و وجود حباب در قيمت مسکن در بسياري از نقاط جهان اشاره کرد.
وی در ادامه درباره جذابيت بازار خاورميانه ناشی از نرخ هاي رشد بالا براي بازار بيمه (اتکائي)، ضريب نفوذ پائين و بازارهاي سودآور و همچنین توازن نمايه کسب و کار به عنوان دلایل انتخاب بازار بيمه (اتکائي) خاورميانه از سوی این شرکت رتبه‌بندی صحبت کرد .
بر اساس گزارش ارائه شده در کنفرانس، روند کلي بازار منطقه نشان مي دهد که عملکرد فني بیمه‌گران از سال 2014 به سال 2015 صعودي بوده است. اين در حالي است که عملکرد فني در سال 2014 منفي بوده و با شروع سال 2015 ميلادي، پايايي ملموسي در بازار اتکائي منطقه ايجاد شده است که يکي از دلايل اين امر را مي توان متنوع سازي بخش بيمه زندگي دانست.
مديرکل توسعه بازار خاورميانه و شمال افريقا شرکت AM Best در قسمت دیگری از این کنفرانس، دیدگاه این شرکت در خصوص اعطاي رتبه  را تشریح کرد و افزود: سه عامل اصلي شامل توان ترازنامه، عملکرد اجرائي و نمايه کسب و کار در این زمینه نقش اساسی دارد و مجموع موارد فوق منتج به مديريت ريسک کسب و کار مي شود، بدين صورت که در ابتدا ارزيابي عددي از چهارچوب مديريت ريسک صورت گرفته و سپس مديريت ريسک کسب و کار (ERM) بر مبناي خروجي آزمون و تغييرات فرايند و عملکرد تحت شرايط فشار مورد ارزيابي نهائي قرار مي گيرد و در 4 طبقه بسيار قوي، کافي، ضعيف و خيلي ضعيف طبقه بندي مي شود.
در حاشیه برگزاري کنفرانس، دیدار مشترکی میان نمایندگان بیمه اتکایی امین با آقایان راجر سلک مديرعامل AM Best در اروپا، خاورميانه و آفريقا، آسيا و اقيانوسيه و واسيليس کاتسيپیس مديركل بخش توسعه بازار AM Best در منطقه خاورميانه و شمال آفريقا، آسياي جنوبي و مركزي صورت پذيرفت، که در این دیدار ضمن معرفي شرکت بيمه اتکايي امين و اشاره به جلسه برگزار شده با آقاي واسيليس در دفتر مرکزی بیمه اتکایی امین در جزيره کيش، پیرامون آخرين تحولات در خصوص فرايند رتبه‌بندي شرکتA.M. Best  مذاکره و تبادل نظر شد.
گفتنی است، شرکت AM Best بزرگترین شرکت‌ رتبه بندی بیمه ای دنیا محسوب می شود که به طور تخصصی به رتبه بندی شرکت های بیمه و بیمه اتکایی می پردازد.

دفتر مرکزی

  • جزیره کیش ، میدان سنایی ، بلوار اندیشه ، قطعه N.B.O.16
  • کدپستی : 7941778354
  • تلفن : 7 - 7644420785 98+
  • نمابر : 7644420958 98+
  • رایانامه : aminre@aminre.net

دفتر ارتباطی

  • تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان قبادیان شرقی ، پلاک 1
  • کدپستی : 1917635711
  • تلفن : 7 - 2188877610 98+
  • نمابر : 2188788964 98+
  • رایانامه : aminre@aminre.net

گالری تصاویر

photogallery

سهامداران عمده

بیمه آسیا بیمه البرز توسعه کسب و کار سبا بیمه دانا سرمایه گذاری صبا تامین سهامی بیمه ایران بیمه ایران معین سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم بانک تجارت صندوق سرمایه گذاری امین یکم فردا بانک صادرات ایران سرمایه گذاری اکسیرسودا

كليه حقوق متعلق به : شرکت بیمه اتکائی امین می باشد.
طراحی و ایجاد : شركت مهندسی رز انديشه هوشمند

Search