>
ساعت کاری
8:00 الی 17:00
تلفن تماس
7 - 2188877610 98+
آدرس
تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا) ، قبادیان شرقی پ 1

اخبار و رخدادهای امین

معرفی 20 شرکت برتر کارگزاری بیمه اتکائی در سال 2015

رتبه بندی شرکت‌های برتر کارگزاری بیمه دنیا معمولا با در نظر گرفتن شاخص عایدی آنها انجام میشود.

این در حالی است که عوامل متعددی در ارتباط با رتبه بندی شرکت های کارگزاری بیمه و بیمه اتکائی وجود دارد و صرف دارا بودن عایدی بالا، دلیلی بر موفقیت یک شرکت نیست و عوامل دیگری نظیر سهم از بازار و اندازه شرکت به انضمام شهرت آن به عنوان معیارهای دیگری مطرح می‌شود که بیشتر قابل اتکاست.
به گزارش روابط عمومی بیمه اتکایی امین، موسسه گلوبال‌ری (Global Re) اخیرا با همکاری شرکت سوئیس‌ری (Swiss Re) اقدام به انتشار اسامی 20 شرکت برتر کارگزاری بیمه اتکائی در سال 2015 میلادی کرده است که در این گزارش، اطلاعات مختصری در خصوص بزرگترین کارگزاران اتکائی جهان بر اساس اندازه خالص آنها و نیز اهمیت این شرکت ها در بازار داده می شود.
برخی از شرکت های مورد اشاره ممکن است چندان بزرگ نباشند اما توانسته اند به واسطۀ اثربخشی و شهرت خود به این جایگاه دست یابند.
لازم به ذکر است که رتبه بندی این گزارش تماماً بر اساس اندازه شرکت نیست بلکه سرعت رشد بالقوه آنها نیز لحاظ شده است.
1.    شرکت کارگزاری اتکائی AON Benfield:
این شرکت به عنوان بزرگترین کارگزاری اتکائی جهان همواره در میان 20 کارگزار برتر اتکائی جهان جای داشته است. این شرکت کارگزار اتکائی توانسته است با اداره سهم 32 میلیارد دلار حق بیمه به این مقام دست یابد. این شرکت در سال 2015 دارای 66000 پرسنل بوده است که در بیش از 120 کشور جهان اقدام به فعالیت می نمایند. پیش بینی می شود با توجه به عملکرد این شرکت کارگزاری، AON بتواند تا مدت ها این جایگاه را حفظ نماید.
عایدی این شرکت در سال 2015، در حدود 7/11 میلیارد دلار بوده است. لازم به ذکر است که دفتر اصلی این شرکت کارگزاری در شهر لندن واقع است.

2.    شرکت کارگزاری اتکائی Guy Carpenter:
شرکت کارگزاری اتکائی گای کارپنتر، قسمت اتکائی شرکت کارگزاری بیمه مارش و مک لنان (Marsh & McLennan) می باشد که به عنوان دومین شرکت بزرگ کارگزاری اتکائی در سرتاسر جهان مطرح است. اجزای اصلی شرکت گای کارپنتر بر کارگزاری بیمه اتکائی، مشاوره راهبردی و تجزیه و تحلیل داده ها استوار است. این شرکت توانسته است که به واسطه اندازه و نیز دسترسی آسان در سرتاسر دنیا به این مهم دست یابد.
این شرکت قریب به 60000 پرسنل داشته و عایدی آن در سال 2015 در حدود 9/12 میلیارد دلار بوده است. مقر اصلی این شرکت در شهر نیویورک واقع است.

3.    شرکت کارگزاری اتکائی Willis:
شرکت کارگزاری اتکائی ویلیس ری تنها به خاطر فعالیت هایش در زمان مورد بررسی نبوده است که توانسته است به این مقام دست پیدا کند، بلکه این شرکت به عنوان سومین شرکت بزرگ کارگزاری اتکائی قادر بوده است تا به دلیل اندازه و مقیاس بین المللی خود و همچنین میزان نوآوری هایی که داشته است در جایگاه سوم بایستد.
عایدی این شرکت در سال 2015 برابر با 1/8 میلیارد دلار بوده است. مقر اصلی این شرکت در شهر لندن واقع است.

4.    شرکت کارگزاری اتکائی Beach & Associate:
شرکت Beach & Associate، یک شرکت کارگزاری بیمه و بیمه اتکائی در منطقه ایالات متحده محسوب می شود. این شرکت کارگزاری، یک تیم متخصص و منسجم از کارشناسان بیمه و بیمه اتکائی است که تجربه قابل توجهی در این حوزه دارند.  مقر اصلی این شرکت در کشور کانادا بوده و دفاتر این شرکت در برمودا، بورلینگتون، نیویورک و تورنتو واقع است.

5.    گروه بیمه و بیمه اتکائی BMS:
گروه BMS یک کارگزار بیمه و بیمه اتکائی است که مقر اصلی آن در شهر لندن است. این گروه در بخش اتکائی 320 کارمند دارد که بیش از 5/1 میلیارد دلار بیمه اتکائی را به شرکت ها ارائه می کند.

6.    شرکت کارگزاری اتکائی Capsioum:
هرچند این شرکت کارگزاری اتکائی، نسبتاً یک کارگزار تازه کار در دنیای کارگزاری محسوب می¬شود اما توانسته است تا اعتباری بی عیب و نقص را در میان رقبای خود به دست آورد.
 این شرکت به عنوان یکی از شرکای شرکت آرتور (Arthur J Gallagher) فعالیت خود را آغاز کرد. در حال حاضر این شرکت به عنوان شرکتی مستقل شناخته می¬شود اما شرکت آرتور اختیار خرید شرکت Capsioum را در سال¬های آتی داراست.
مقر اصلی این شرکت در لندن بوده و دفاتری را نیز در برمودا و برزیل داراست.

7.    شرکت کارگزاری اتکائی Chedid:
شرکت Chedid یکی از بزرگترین کارگزاران اتکائی در منطقه خاورمیانه است. این شرکت با حضوری فعال در دوبی در طی هشت سال اخیر توانسته است به بازیگردانی اصلی در بازار بیمه اتکائی منطقه خاورمیانه و شمال افریقا (MENA) بدل شود.
امروزه این شرکت به ارائه خدمت در منطقه  MENAو اروپا می پردازد و دارای دفاتری در قبرس، دوبی، لبنان و عربستان صعودی است. این شرکت کارگزاری توانست در سال 2015 نام خود را در فهرست کارگزاران لویدز ثبت نماید.
مقر اصلی این شرکت در کشور لبنان است.

8.    شرکت کارگزاری اتکائی Cooper Gay Swett & Crawford:
 شرکت کارگزاری اتکائی (CGSC) Cooper Gay Swett & Crawford به دلیل تمایل بی حد و حصر خود در افتتاح شعبه در بازارهای جدید و نیز رشته های جدید در این فهرست جای گرفته است. مقر اصلی این شرکت در مرکز بین المللی مالی دوبی (DIFC) است.

9.    گروه کارگزاری CosMos:
این شرکت کارگزاری یکی از شرکت های تابعه شرکت اتوچو (Itochu) در کشور ژاپن است که بیش از 40 سال سابقه داخلی و بین المللی را داراست و یکی از بزرگترین کارگزاران (اتکائی) در قاره آسیا به شمار می آید. این شرکت کارگزاری در اروپا و آسیا به همراه دفاتری در سنگاپور، تایوان، تایلند، ویتنام و انگلستان فعالیت می کند و دفتر اصلی آن در کشور هنگ¬کنگ است.

10.    شرکت کارگزاری اتکائی HOLBORN:
این شرکت کارگزاری، یک شرکت کارگزاری اتکائی مستقل در کشور ایالات متحده است. علیرغم، سابقه-ای بالغ بر 100 ساله برای این شرکت، این شرکت مدعی است که نبض بازار را در اختیار دارد.
این شرکت به واسطه اندازه و همچنین به خاطر سابقه طولانی برگزیده شده است. این شرکت کارگزاری، اولین شرکت کارگزاری بود که در سال 1987 اکچوئری استخدام کرد و موفق شد در دهه 80 میلادی، مدل حوادث فاجعه¬آمیز داشته باشد.

11.     گروه بیمه ای Hyperion:
گروه بیمه ای Hyperion، یک شرکت مستقل به شمار می آید، اما در واقع چیزی که این شرکت را متمایز می کند، اندازه آن است. پس از ادغام این شرکت با RK Haririson، این شرکت کارگزای مبدل به بزرگترین شرکت کارگزاری مستقل جهان گردید. کارمندان این شرکت قریب به 3000 نفر بوده و نزدیک به 6 میلیارد دلار حق بیمه را اداره می نماید. مقر اصلی این شرکت در شهر لندن واقع است.

12.    گروه کارگزاری JB Boda:
کارگزاری چند ملیتی اتکائی JB Boda بیش از شش دهه است که فعالیت می کند، این شرکت در سال 1943 در بمبئی تأسیس شد. این شرکت، با بیش از 1200 کارمند، بزرگترین شرکت کارگزاری هندوستان به شمار می آید.

13.    شرکت کارگزاری اتکائی JLT:
شرکت کارگزاری اتکائی JLT، جایگاه خود را در این فهرست به خاطر اندازه شرکت و تخصص به دست آورده است.
این شرکت در سال 2015، عایدی به میزان حدود 7/1 میلیارد دلار را از آن خود کرده است و مقر اصلی آن در شهر لندن واقع است.

14.     شرکت کارگزاری اتکائی Lockton:
شرکت کارگزاری اتکائی Lockton، یک کارگزار بیمه ای خصوصی است که 49 سال سابقه فعالیت دارد.
عایدی این شرکت در سال 2015، به میزان حدوداً 3/1 میلیارد دلار برآورد  می¬شود. مقر اصلی این شرکت در ایالت میسوری واقع است.

15.     شرکت کارگزاری Lonmar:
شرکت کارگزاری Lonmar، یک شرکت کارگزاری بیمه اتکائی است که پس از خریداری نمودن سهم شرکت Axa در سال 2009 تأسیس شد. مقر اصلی این شرکت در شهر لندن واقع است

16.    شرکت کارگزاری RFIB:
در سال 15-2014 میلادی، سالی بسیار خوب برای این شرکت کارگزاری بود. این شرکت در سال 2015، عمده سهام خود را به بخش خصوصی واگذار کرد. این شرکت به واسطۀ مقیاس خود و محصولات بدیعی که ارائه می¬کند در این جایگاه قرار دارد. مقر اصلی این شرکت در شهر لندن است.

17.    شرکت کارگزاری اتکائی Tiger Risk:
یک شرکت کارگزاری در کشور ایالات متحده است که علاوه بر عملیات کارگزاری به مشاوره ریسک و سرمایه¬گذاری نیز می¬پردازد. این شرکت دارای دفاتر متعددی در ایالات متحده است.

18.    گروه بیمه اتکائی THB:
یک شرکت کارگزاری اتکائی و مدیریت ریسک است که بیش از 700 پرسنل در 150 کشور جهان است. این شرکت در هر سال 8/1 میلیارد دلار حق بیمه را اداره می کند. مقر اصلی این شرکت کارگزاری در شهر لندن است.

19.    شرکت کارگزاری اتکائی :Tysers
یک شرکت کارگزاری اتکائی در شهر لندن است که سابقه ای طولانی در این حوزه دارد. این شرکت در سال 1820م. تأسیس شده است. این شرکت بسیاری از رشته های بیمه ای را تحت پوشش قرار می دهد. عایدی این شرکت درپایان سال 2015 میلادی به 8/48 میلیون یورو رسید.

20.    گروه بیمه اتکائی UIB:
این شرکت در سال 1987 م. در شهر لندن تأسیس شد. این گروه کارگزاری به عنوان یک شرکت مستقل شناخته می شود. این شرکت در تمامی رشته های بیمه ای فعالیت می کند. در حال حاضر این شرکت بیش از 300 کارمند در اختیار دارد. UIB در بیش از 70 کشور جهان فعالیت دارد.

دفتر مرکزی

  • جزیره کیش ، میدان سنایی ، بلوار اندیشه ، قطعه N.B.O.16
  • کدپستی : 7941778354
  • تلفن : 7 - 7644420785 98+
  • نمابر : 7644420958 98+
  • رایانامه : aminre@aminre.net

دفتر ارتباطی

  • تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان قبادیان شرقی ، پلاک 1
  • کدپستی : 1917635711
  • تلفن : 7 - 2188877610 98+
  • نمابر : 2188788964 98+
  • رایانامه : aminre@aminre.net

گالری تصاویر

photogallery

سهامداران عمده

بیمه آسیا بیمه البرز توسعه کسب و کار سبا بیمه دانا سرمایه گذاری صبا تامین سهامی بیمه ایران بیمه ایران معین سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم بانک تجارت صندوق سرمایه گذاری امین یکم فردا بانک صادرات ایران سرمایه گذاری اکسیرسودا

كليه حقوق متعلق به : شرکت بیمه اتکائی امین می باشد.
طراحی و ایجاد : شركت مهندسی رز انديشه هوشمند

Search