>
ساعت کاری
8:00 الی 17:00
تلفن تماس
7 - 88877610 (021)
آدرس
تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا) ، قبادیان شرقی پ 1

اخبار و رخدادهای امین

واگذاری 14 درصد از سهام دولتی بیمه اتکایی امین تا پایان امسال / حمایت بیمه مرکزی از بیمه گران اتکایی

به گزارش روابط عمومی بیمه اتکایی امین، سید مصطفی کیایی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح عملکرد بیمه اتکایی امین در سال مالی 95 بر اهمیت بیمه های اتکایی برای صنعت بیمه تاکید کرد و گفت: بیمه مرکزی به عنوان ناظر و یک بیمه گر اتکایی بزرگ، بر فعالیت بازار اتکایی نظارت دارد و از فعالیت بیمه گران اتکایی حمایت می کند.


مدیرعامل بیمه اتکایی امین در ادامه به سهم 90 درصدی بیمه مرکزی و بیمه ایران در بازار اتکایی کشور اشاره کرد و افزود: البته بیمه مرکزی انعطاف مناسبی در این زمینه داشته به طوری که در برخی موارد با وجود اینکه توان نگهداری ریسک را داشته اما بخشی از آن را به بیمه اتکایی امین واگذار کرده است.
وی در خصوص حمایت اخیر رئیس کل بیمه مرکزی از انتقال ریسک بیمه‌های اتکایی به خارج کشور، گفت: مذاکره رئیس کل  با شرکتهای لویدز و مونیخ ری می‌تواند راه را برای ارتباط هرچه بیشتر شرکتهای اتکایی ایرانی با بروکرهای خارجی هموار نماید.
وی با تشکر از همکاری سهامداران عمده این شرکت نظیر بیمه ایران، بیمه آسیا، بیمه البرز و بیمه دانا گفت: حضور این شرکتها که در مجموع بیش از 70 درصد بازار بیمه کشور را در اختیار دارد، پشتوانه مهمی برای حرکت رو به جلوی بیمه اتکایی امین محسوب می شود.
کیایی همچنین به افزایش سرمایه این شرکت از محل آورده نقدی و مطالبات سهامداران اشاره کرد و گفت : فرایند افزایش سرمایه تا پایان امسال تکمیل می شود و بر این اساس، سرمایه شرکت از یک هزار و 550 میلیارد ریال به 2 هزار 30 میلیارد ریال خواهد رسید.
وی در تشریح علل افزایش سرمایه این شرکت بیان داشت: معمولا بیمه‌گران اتکایی در دنیا سرمایه های بسیار بالایی دارند و ضمنا برای دستیابی به رتبه بین المللی از موسسات معتبر دنیا نظیر A.M.BEST نیازمند سرمایه بالاتری هستیم؛ همچنین بر اساس مصوبه دولت، شرکتهای اتکایی باید سرمایه خود را به 4 هزار میلیارد ریال برسانند.
مدیرعامل بیمه اتکایی امین از پیوستن این شرکت به انجمن بینالمللی بیمه (IIS) خبر داد و افزود: خوشبختانه به عنوان نخستین شرکت بیمه ایرانی در این انجمن پذیرفته شده ایم و از این پس می توانیم ضمن حضور در جلسات بین المللی در کنار بیمه‌گران مطرح جهان از دانش فنی روز بیمه بهره مند شویم.
وی با بیان اینکه بیمه اتکایی امین در سال مالی 95 به سود هر سهم پیش بینی شده خود دست یافته است، به سهامداران اطمینان داد: این شرکت در صورت تداوم شرایط فعلی، قطعا به سود هر سهم در پایان مالی جاری خواهد رسید و امیدواریم با تحقق این امر، در سال آینده نیز افزایش سرمایه مجددی داشته باشیم.
وی در ادامه با بیان این مطلب که قیمت سهم این شرکت در بازار سرمایه تعیین می شود، گفت: ما از معدود شرکت‌هایی هستیم که در قیمت سهم دخالت نمی‌کنیم.
کیایی در خصوص دلایل کاهش حق بیمه قبولی اتکایی سال مالی 95 نسبت به سال مالی قبل بیان داشت: اولویت اول این شرکت رعایت کامل حقوق سهامداران و افزایش سودآوری شرکت بوده و بر این اساس حاضر نیستیم هر نوع ریسکی را با هدف افزایش پرتفوی بپذیریم.
وی گفت: بر اساس نظر کارشناسان یش بینی می‌شود از سال آینده بیمه‌گران مستقیم از قبولی اتکایی منع شده و تنها شرکتهای اتکایی، مجاز به قبولی اتکایی داخل کشور باشند. در صورت تصویب این موضوع، تمایل شرکتهای بیمه مستقیم برای خرید سهام این شرکت بیشتر می شود.
کیایی در خصوص فعالیت بیمه ایران با بیان اینکه به اعتقاد من با توجه به پشتوانه قوی بیمه ایران جای نگرانی وجود ندارد، گفت: این شرکت دولتی طبق قانون مصوب مجلس به فعالیت اتکایی میپردازد و هرگونه تغییر در این رویه مستلزم تصویب در مجلس است.
به گفته وی، خصوصی سازی در صنعت بیمه به موقع اما آزادسازی نرخها با سرعت بالا و بدون در نظر گرفتن شرایط انجام شد و همین مسئله منجر به ایجاد مشکلاتی برای تعدادی از شرکتهای بیمه در سالهای اخیر شده است بنابراین از بیمه مرکزی درخواست می کنیم که نظارت بیشتری بر نرخها اعمال کند تا بازاری ایجاد شود که ما بتوانیم در آن با نرخهای مشورتی بیمه مرکزی، کار بگیریم.
مدیرعامل بیمه اتکایی امین با اشاره به اهمیت آنالیز و مدیریت ریسک در بیمه‌های اتکایی گفت: برخی شرکت‌های بیمه، ریسکهای بزرگ را با نرخ نازل قبول کرده و آن را به شرکتهای اتکایی واگذار می کنند و به همین دلیل تلاش ما بر این است که تمامی پیشنهادات را با دقت بررسی کنیم تا با مشکل مواجه نشویم.
کیایی از خروج سهام دولتی شرکت سرمایه‌گذاری های خارجی ایران از ترکیب سهامداران بیمه اتکایی امین با تصویب هیات وزیران خبر داد و افزود: این تصمیم از سوی وزیر اقتصاد و در راستای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی اتخاذ شده که لازم است از این بابت از مقام عالی وزارت اقتصاد تشکر و قدردانی گردد.
وی ادامه داد: شرکت دولتی سرمایه‌گذاری‌های خارجی ایران در بیمه اتکایی امین 14 درصد سهام دارد که نحوه و میزان عرضه این سهام در بازار فرابورس تا پایان امسال طبق نظر سازمان خصوصی سازی مشخص خواهد شد؛ البته ما به دنبال سهامدار بیمه ای و در صورت امکان مشارکت بیمه‌گران خارجی هستیم.
کیایی در بخش دیگری از اظهاراتش به نقدینگی بالا و در دسترس این شرکت اشاره کرد و افزود: این اقدام برای تسریع در پرداخت خسارتها انجام شده است ضمن اینکه فعالیت شرکت شفاف بوده و تمامی بدهیهای مالیاتی و تامین اجتماعی شرکت به روز شده و هیچ بدهی پنهانی وجود ندارد؛ البته ما ادعا نداریم که در بهترین وضعیت فنی و مالی قرار داریم اما تلاش داریم که سال به سال در وضعیت بهتری قرار بگیریم و از هرگونه نقد سازنده نیز استقبال می کنیم.
مدیرعامل بیمه اتکایی امین در خصوص وضعیت شرکت‌های اتکایی قبل و بعد از تحریم نیز گفت: بیمه‌گران مستقیم و اتکایی در دوران تحریم بهترین عملکرد را داشته‌اند و توانستند ریسک‌های بزرگ را داخل کشور نگه دارند؛ خوشبختانه صنعت بیمه با تمهیدات بیمه مرکزی و حمایت دولت توانست از دالان تحریم عبور کند و می‌توان گفت صنعت بیمه در این دوران فراتر از انتظار عمل کرد.

دفتر مرکزی

  • جزیره کیش ، میدان سنایی ، بلوار اندیشه ، قطعه N.B.O.16
  • کدپستی : 7941778354
  • تلفن : 7 - 44420785 (076)
  • نمابر : 44420958 (076)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

دفتر ارتباطی

  • تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان قبادیان شرقی ، پلاک 1
  • کدپستی : 1917635711
  • تلفن : 7 - 88877610 (021)
  • نمابر : 88788964 (021)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

سهامداران عمده

بیمه آسیا بیمه البرز توسعه کسب و کار سبا بیمه دانا سرمایه گذاری صبا تامین سهامی بیمه ایران بیمه ایران معین سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم بانک تجارت صندوق سرمایه گذاری امین یکم فردا بانک صادرات ایران سرمایه گذاری اکسیرسودا

كليه حقوق متعلق به : شرکت بیمه اتکائی امین می باشد.
طراحی و ایجاد : شركت مهندسی رز انديشه هوشمند

Search