>
ساعت کاری
8:00 الی 17:00
تلفن تماس
7 - 88877610 (021)
آدرس
تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا) ، قبادیان شرقی پ 1

اخبار و رخدادهای امین

بازدید معاون بانک و بیمه و شرکتهای دولتی وزارت اقتصاد و عضو شورای عالی بیمه از بیمه اتکایی امین

دکتر حسین قضاوی معاون بانک و بیمه و شرکتهای دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی به اتفاق مدیرکل بانک و بیمه و هیئت همراه ضمن حضور در شرکت بیمه اتکایی امین با اعضای هیئت مدیره، مدیران و کارکنان این شرکت از نزدیک دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمه اتکایی امین، در این دیدار که مدیران عامل شرکتهای بیمه سهامدار بیمه اتکایی امین نیز حضور داشتند، سید مصطفی کیایی ضمن تقدیر و تشکر از حضور آقای دکتر قضاوی، همراهان و مدیران عامل شرکتهای بیمه سهامدار، گزارشی از عملکرد 5 سال اخیر این شرکت و فرصتها و چالشهای پیش روی بیمه اتکایی امین ارائه کرد.
مدیرعامل بیمه اتکایی امین با بیان اینکه شرکتهای بیمه اتکایی با وجود دارا بودن ظرفیت فنی و مالی مناسب، سهم کمی از بازار اتکایی کشور را در اختیار دارند، افزود: ما همواره در فعالیتهای اتکایی، مدیریت ریسک را سرلوحه کار خود قرار داده و به هر قیمتی جذب پرتفو نمی کنیم.
وی گفت: سرمایه گذاری شرکت در سالهای اخیر به نحو مناسبی انجام شده و این مسئله موجب شده تا بالاترین نسبت توانگری مالی در صنعت بیمه به این شرکت اختصاص یابد و به این ترتیب هیچ مشکلی حتی در پرداخت خسارتهای بزرگ نداریم.
وی در توضیح برخی اقدامات بیمه اتکایی امین گفت: این مجموعه تخصصی با بهره گیری از نیروی انسانی متخصص، تحصیل کرده و جوان توانسته سهم خود را از کلیه خسارتهای بزرگ و همچنین بدهی های مربوط به بیمه تامین اجتماعی و مالیاتی را تا سال 95 به طور کامل پرداخت کند.
کیایی در ادامه به ورود بیمه اتکایی امین به بازار سرمایه اشاره و اضافه کرد: با حمایت وزارت اقتصاد در حال کاهش بخشی از سهام دولتی شرکت (ایفیک) هستیم و در حال حاضر به دنبال سهامداران حقوقی بزرگ و حتی الامکان شرکتهای بیمه مستقیم داخلی و خارجی هستیم تا ضمن حمایت از آنها در مواقع لزوم بتوانیم از کمک آنها استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه بیمه اتکایی امین به عنوان یک شرکت تخصصی از سوی وزارت اقتصاد پذیرفته شده است، گفت: کلیه مقررارت حاکمیتی بیمه مرکزی در این شرکت رعایت شده و هماهنگی بسیار خوبی با شرکتهای سهامدار، وزارت اقتصاد و بیمه مرکزی دارد.
وی سوددهي حداکثري جهت ترغيب سهامداران به افزايش سرمايه، عدم حمايت غير واقعي از سهام شرکت در بازار بورس، تأسيس دفتر ارتباطي يا نمايندگي در خارج از کشور جهت پذيرش ريسکهاي بين المللی، عضويت در انجمن بين المللي بيمه به عنوان اولين شرکت بيمه گر ايراني و پرداخت حق بيمه مربوط به قراردادهای منعقده از طریق بروکرهاي خارجي در داخل کشور را از جمله برنامه های شرکت برشمرد و گفت: با گذشت 10 ماه از سال مالی شرکت، در حال حاضر سود هر سهم یک ساله محقق شده و در حال طی مراحل قانونی افزایش سرمایه مجدد شرکت هستیم.
کیایی در خصوص چالشهای پیش روی بیمه اتکایی تصریح کرد: شرکتهای بیمه اتکایی داخلی ظرفیتهای خالی زیادی دارند و با توجه به سهم بالای بیمه مرکزی و بیمه ایران از بازار اتکایی داخلی اجازه رشد بیشتر به شرکتهای خصوصی داده نمی شود؛ هم اکنون با توجه به منابع و امکانات می توانیم پرتفوی 2 هزار میلیارد ریالی داشته باشیم.
وی با اشاره به آیین نامه 76 شورای عالی بیمه در مورد لزوم نظارت بیشتر بیمه مرکزی بر بیمه نامه های صادره و کاهش سقف ارقام مندرج در آیین نامه در رشته های مختلف بیمه ای افزود: در این زمینه نامه ای خطاب به رئیس کل محترم بیمه مرکزی ارسال کردیم و در آن خواستار کاهش سقفهای مذکور در جهت نظارت بیشتر و جلوگیری از رواج صدور بیمه نامه با نرخ و شرایط غیرفنی شدیم.
وی جابجایی مدیران عامل در بین شرکتهای بیمه را نامطلوب توصیف کرد و گفت: اگر شخصی عملکرد خوبی دارد چرا جابجا می شود و اگر عملکرد او قابل دفاع نیست چگونه مجدداً در شرکت دیگری مشغول فعالیت شده و آن شرکت را هم با مشکل مواجه میکند؛ بنابراین لازم است شورای عالی بیمه و بیمه مرکزی سازوکار دقیقتری برای تایید صلاحیت مدیران عامل در پیش بگیرند و همه ساله عملکرد مدیران شرکتهای بیمه را همانند توانگری مالی آنها بررسی و سپس رتبه بندی کنند.
در ادامه مدیرعامل بیمه اتکایی امین ضمن تقدیر و تشکر از همکاری بسیار نزدیک بیمه مرکزی و سهامداران بیمه ای شرکت اضافه کرد، شخص آقای دکتر همتی در تاسیس این شرکت سهم بزرگی داشته و همواره حتی هنگامی که در صنعت بیمه نبودند از رهنمودهای ایشان برای بهبود فعالیت شرکت استفاده کرده ایم و اکنون نیز مدافع شرکتهای بیمه اتکایی خصوصی هستند.
کیایی افزود: در حال حاضر شخصیت دکتر همتی در صنعت بیمه موجب دلگرمی و فعالیت هرچه بیشتر شرکتهای بیمه شده و کلیه شرکتهای بیمه خود را ملزم به رعایت مقررات حاکمیتی بیمه مرکزی می دانند.
در ادامه این نشست، مدیران فنی و مالی شرکت به ارائه گزارش کوتاهی از عملکرد شرکت در 9 ماهه اخیر پرداختند که حاکی از رشد 54 درصدی حق بیمه قبولی نسبت به 9 ماهه سال قبل و تحقق 117 درصدی سود هر سهم با احتسابIBNR 48 درصد در این دوره زمانی بوده است.
معاون وزیر اقتصاد ضمن تقدیر از عملکرد مدیریت و کارکنان بیمه اتکایی امین تصریح کرد: با بررسی صورتهای مالی این شرکت مشخص می شود که نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام بیمه اتکایی امین بسیار مناسب بوده که این وضعیت نشان دهنده قدرت شرکت در پرداخت بدهی ها است.
وی در خصوص رعایت استاندارد گزارشگری مالی بین المللی (IFRS) در ارائه صورتهای مالی شرکتهای بیمه گفت: به کارگیری ارزش منصفانه موجب شفافیت بیشتر می گردد و با توجه به اینکه داراییهای شرکتهای بیمه ای نظیر بیمه اتکایی امین عمدتا نقد است، این استاندارد تاثیر چندانی بر گزارش آن ندارد.
دکتر قضاوی بیان داشت: با بهبود شاخصهای اقتصاد کلان در 4 سال گذشته، شاهد وضعیت بهتری در بخشهای اقتصادی بوده ایم که نقطه اوج آن در سال 95 بود که رشد اقتصادی به صورت قابل ملاحظه افزایش یافت و نرخ تورم به کمترین حد خود رسید.
وی با اشاره به 2 مسئله تامین مالی و پوشش ریسک به عنوان 2 بال مهم فعالیت صنعت بیمه در اقتصاد افزود: با توجه به نقش مهم صنعت بیمه در اقتصاد باید در این زمینه تلاش شود تا جایگاه این صنعت بیش از پیش مشخص شود.
دکتر قضاوی افزود: شرکتهایی که می خواهند به طور حرفه ای عمل کنند باید با تشکیل کارگروههای تخصصی اقدام به بررسی روشهای سرمایه گذاری با توجه به اصول کارشناسی و با در نظر گرفتن شرایط روز دنیا، کشور و شرکت خود نمایند.

وی بیان داشت: ضروری است شرکتهای بیمه مستقیم با توجه به میزان قبولی ریسک و ساختار مالی خود اقدام به اخذ پوشش اتکایی کنند و و امیدواریم شرکتهای بیمه مستقیم در این مسیر پیش بروند تا شرکتهای تخصصی مانند بیمه اتکایی امین بتوانند خدمات بیشتری ارائه کنند.

معاون وزیر اقتصاد در خصوص اهمیت توزیع ریسک گفت: صنعت بیمه با ید به طور متوازن نسبت به توزیع ریسک اقدام کند بدین صورت که تمام ریسکها را داخل کشور متمرکز نکند و اگر بخشی از ریسک را به خارج واگذار می کند، ریسکهایی هم از خارج قبول کند تا از این طریق درآمد شرکتهای بیمه افزایش یابد.

دکتر قضاوی ادامه داد: برای تحقق این هدف نیازمند ارائه پیشنهاداتی به شورای عالی بیمه هستیم تا بستر مقرراتی لازم در این شورا فراهم شود و تعاملات شرکتهای بیمه ایرانی خصوصاً با کشورهای منطقه افزایش پیدا کند تا بتوانیم در زمینه قبولی و واگذاری ریسک وضعیت بهتری داشته باشیم.
گفتنی است، مدیران عامل شرکتهای بیمه سهامدار در این نشست از عملکرد بیمه اتکایی امین ابراز رضایت و تایید کردند./

 

 

دفتر مرکزی

  • جزیره کیش ، میدان سنایی ، بلوار اندیشه ، قطعه N.B.O.16
  • کدپستی : 7941778354
  • تلفن : 7 - 44420785 (076)
  • نمابر : 44420958 (076)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

دفتر ارتباطی

  • تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان قبادیان شرقی ، پلاک 1
  • کدپستی : 1917635711
  • تلفن : 7 - 88877610 (021)
  • نمابر : 88788964 (021)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

سهامداران عمده

بیمه آسیا بیمه البرز توسعه کسب و کار سبا بیمه دانا سرمایه گذاری صبا تامین سهامی بیمه ایران بیمه ایران معین سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم بانک تجارت صندوق سرمایه گذاری امین یکم فردا بانک صادرات ایران سرمایه گذاری اکسیرسودا

كليه حقوق متعلق به : شرکت بیمه اتکائی امین می باشد.
طراحی و ایجاد : شركت مهندسی رز انديشه هوشمند

Search