>
ساعت کاری
8:00 الی 17:00
تلفن تماس
7 - 2188877610 98+
آدرس
تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا) ، قبادیان شرقی پ 1

اخبار و رخدادهای امین

کیایی: کرباسیان می‌تواند صنعت بیمه را توسعه دهد

مدیرعامل بیمه اتکایی امین در مورد آینده صنعت بیمه در دولت دوازدهم اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت شرکت‌های بیمه از بانک ها بهتر است، اما پتانسیل بیمه ها هنوز بالفعل نشده و یک وزیر اقتصاد خوب و متخصص می تواند پتانسیل بالقوه شرکت های بیمه را به بالفعل تبدیل کند.

به گزارش روابط عمومی بیمه اتکائی امین، سید مصطفی کیایی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، درباره وضعیت صورت های مالی شرکت و انتظار صنعت بیمه از وزیر اقتصاد دولت دوازدهم اظهار کرد: تعدیل مثبت EPS حدود ۴۰ درصد در حالی بدست آمده که بیمه اتکایی امین توانسته در محاسبه ذخیره خسارت معوق، بالاترین درصد IBNR(خسارت واقع شده ولی گزارش نشده) را با حدود ۵۰ درصد با مجوز بیمه مرکزی در حسابها منظور کند در حالی که IBNR در کلیه شرکتهای بیمه از سه درصد شروع و حداکثر ۱۰ درصد منظور شده است. رشد سود آوری شرکت ناشی از آنالیز و ارزیابی ریسک و انتخاب ریسک های مناسب با نرخ فنی و همکاری با شرکتهای سهامدار و پیروی از اصل سودآوری شرکت و نه کسب پرتفوی به هرطریق بوده که دکتر همتی نیز بارها براین موضوع تأکید کرده است.
وی افزود: برای اطمینان مردم به سرمایه گذاری در صنعت بیمه نیاز به سودآوری مناسب در صنعت بیمه است که متأسفانه در حال حاضر وجود ندارد بدین دلیل مردم در صنعت بیمه کمتر سرمایه گذاری می کنند.


مدیر عامل بیمه اتکایی امین اضافه کرد: در سال گذشته به ازای هر سهم ۲۰۰ ریال سود بین سهامداران تقسیم کرده‌ایم که در نظر داریم امسال این مبلغ را به حدود ۲۴۰ ریال برای هر سهم افزایش دهیم.
وی در مورد تغییرات پی در پی در مدیریت شرکتهای بیمه افزود: پیشنهاد من این است که همانگونه که توانگری شرکتهای بیمه توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود. توانگری مدیریتی شرکتها نیز توسط بیمه مرکزی در زمان مدیریت افراد مشخص شود. تغییرات پی در پی در مدیران و جایگزینی مدیران در شرکتهای بیمه دیگر بدون ارزیابی مدیریتی قبلی آنان مشکلاتی را برای صنعت بیمه پدید آورده است هر مدیری مشکلات را به مدیر قبلی ربط می دهد ومعیار سنجش برای مدیران صنعت بیمه وجود ندارد.
کیایی افزود : در تلاش برای تعامل با بیمه گران اتکایی بزرگ دنیا هستیم برای کسب رتبه بندی با شرکت A.M.Best بزرگترین شرکت رتبه بندی بیمه دنیا حدود دو سال است که در تعامل می باشیم و آنان ما را در لیست خاورمیانه خود منظور کرده‌اند. با برگزاری مجمع فوق العاده در تاریخ اول شهریور سال جاری بدنبال افزایش سرمایه خود هستیم تا بتوانیم رتبه بندی مناسبی را برای شرکت بیمه اخذ کرده و دستورات هیأت وزیران در مورد افزایش سرمایه شرکتهای بیمه اتکایی تا مبلغ ۲۵۰۰ میلیارد ریال را اجرا کنیم با این افزایش سرمایه شرکت میتواند مقدار بیشتری از ریسکهای بزرگ را در داخل نگهداری کند و از خروج ارز جلوگیری کند.

وی در پاسخ به اینکه وزیر پیشنهادی اقتصاد را برای آینده صنعت بیمه چگونه ارزیابی می کنید افزود: از دیدگاه من دکتر کرباسیان پرتجربه ترین فرد کابینه دوازدهم بوده و با توجه به اینکه ایشان در سه وزارتخانه و شهرداری تهران به عنوان معاون حضور داشته و بحمداله هیچ شائبه ای در کارنامه ایشان وجود ندارد و با توجه به اینکه ایشان در حال حاضر در وزارت اقتصاد بوده و در شورای معاونان نیز شرکت می‌کند، لذا بالاترین شناخت را در وزارت اقتصاد دارد و نیاز به زمان برای شناخت وزارتخانه ندارد و می تواند کار اجرایی خود را روز بعد از کسب رأی اعتماد آغاز کند. از نمایندگان تمنا دارم با رأی اعتماد بالا به دکتر کرباسیان، ایشان را در اجرای امور مهمی چون اشتغال، سرمایه گذاری خارجی، اقتصاد مقاومتی و خروج از رکود یاری کنند.

دفتر مرکزی

  • جزیره کیش ، میدان سنایی ، بلوار اندیشه ، قطعه N.B.O.16
  • کدپستی : 7941778354
  • تلفن : 7 - 7644420785 98+
  • نمابر : 7644420958 98+
  • رایانامه : aminre@aminre.net

دفتر ارتباطی

  • تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان قبادیان شرقی ، پلاک 1
  • کدپستی : 1917635711
  • تلفن : 7 - 2188877610 98+
  • نمابر : 2188788964 98+
  • رایانامه : aminre@aminre.net

گالری تصاویر

photogallery

سهامداران عمده

بیمه آسیا بیمه البرز توسعه کسب و کار سبا بیمه دانا سرمایه گذاری صبا تامین سهامی بیمه ایران بیمه ایران معین سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم بانک تجارت صندوق سرمایه گذاری امین یکم فردا بانک صادرات ایران سرمایه گذاری اکسیرسودا

كليه حقوق متعلق به : شرکت بیمه اتکائی امین می باشد.
طراحی و ایجاد : شركت مهندسی رز انديشه هوشمند

Search