>
ساعت کاری
8:00 الی 17:00
تلفن تماس
7 - 2188877610 98+
آدرس
تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا) ، قبادیان شرقی پ 1

اخبار و رخدادهای امین

دیدار شرکت بیمه اتکایی امین با شرکتهای بیمه و بیمه اتکایی در آذربایجان - باکو

 

دیدار شرکت بیمه اتکایی امین با شرکتهای بیمه و بیمه اتکایی در آذربایجان - باکو

در پی هماهنگی­های بعمل آمده و به منظور انجام مذاکرات در خصوص همکاری با بازار بیمه و بیمه اتکایی کشور آذربایجان نمایندگان شرکت بیمه اتکایی امین به باکو عزیمت نمودند.

بدین منظور دیدارهایی با بزرگترین شرکتهای بیمه و بیمه اتکایی آذربایجان در تاریخ 19/10/1398 برگزار گردید.

دیدار با شرکت PASHA Insurance

در این دیدار که قائم مقام مدیرعامل آن شرکت آقای Tural Aliyev ، مدیر اتکایی آقای Farid Hidayatov و رئیس بخش اتکایی آقای Azer Dadashov  و نمایندگان شرکت بیمه اتکایی حضور داشتند در ابتدا نمایندگان شرکت بیمه اتکایی امین ضمن معرفی شرکت متبوع خود و بازار بیمه ایران به تشریح فعالیت شرکت بیمه اتکایی امین پرداختند.

در کشور آذربایجان 25 شرکت بیمه مستقیم و یک شرکت بیمه اتکایی فعال هستند. از این تعداد 5 شرکت، در بخش بیمه زندگی و 20 شرکت در بخش غیر زندگی در حال فعالیت می باشد. شرکت بیمه PASHA از سال 2006 فعالیت خود را در بازار بیمه آن کشور آغاز نموده است و به عنوان راهبر بازار حدود 40 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد این شرکت به عنوان یکی از اعضای هلدینگ بزرگ PASHA می باشد. هلدینگ PASHA در زمینه های مختلف از قبیل گردشگری، بانک، بیمه ، هتل و ... فعالیت دارد. این شرکت طی سالهای اخیر بزرگرین شرکت بیمه در آذربایجان بوده است و در رشته­های مختلف بیمه­ای از قبیل درمان، انرژی، مهندسی و سایر رشته­ها فعالیت دارد. تجربه همکاری با بازار بین المللی را از سال 2014 داشته­اند که به علت ضریب بالای خسارت، در حال حاضر تمایلی به گسترش این بخش از فعالیت خود ندارند. این شرکت با بازار بیمه روسیه، گرجستان و ترکیه همکاری دارد.

عمده قراردادهای واگذاری آن شرکت با شرکتهای Hannover Re. و VIG می باشد.

سرمایه پرداخت شده آن شرکت حدود 30 میلیون دلار می­باشد. در طول جلسه شرکت بیمه اتکایی امین پیشنهاد واگذاری سهم از قرارداد واگذاری خود را مطرح و مقرر گردید شرکت بیمه PASHA در این خصوص بررسی لازم بعمل آورد.

 

 

دیدار با شرکت AZRE

در این دیدار که مدیرعامل آن شرکت آقای Vusal Abbasov ، مسئول قبولی اتکایی آقای Ivan Samsonov و نمایندگان شرکت بیمه اتکایی امین حضور داشتند در ابتدا نمایندگان شرکت بیمه اتکایی امین ضمن معرفی شرکت و بازار بیمه ایران در خصوص راهکارهای همکاری مذاکره نمودند. نظر به اینکه این شرکت از بازار ایران نیز پذیرش ریسک دارد و با توجه به موضوع تجمیع خطر در این بازار، همکاری شرکت مذکور با بیمه اتکائی امین و پذیرش آنها به صورت قراردادی مورد بحث قرار گرفت که مشارکت آنها در قرارداد پیشنهادی در دست بررسی­های بیشتر است. 

این شرکت به عنوان تنها شرکت بیمه اتکایی در آذربایجان فعالیت می­کند و در سال 2007 با سرمایه اولیه حدود 1 میلیون و دویست هزار دلار تأسیس گردید که در سال 2016 سرمایه خود را به 30 میلیون دلار افزایش داده است. شرکت AZRE دارای رتبه B+ از ای. ام. بست (A.M. BEST) می­باشد. گروه بیمه ای AZRE شامل AZRE Reinsurance ، Qala Insurance وQala Life  می باشد که سهم AZRE Reinsurance ، 57 درصد از کل درآمد حق بیمه گروه می باشد.

شرکت AZRE هم در بازار داخلی و هم در بازار خارجی فعالیت می­نماید که 95% درآمد آنها از بازار داخل و تنها 5% آن از بازارهای بین­المللی است.

بازار هدف این شرکت پذیرش اختیاری بیمه­نامه­های سالانه از بازارهای اطراف و قراردادهای نسبی و مازاد خسارت از بازارهای منطقه و بازارهای منتخب است.

حق­بیمه ناخالص بازار بیمه آذربایجان در سال 2018 بالغ بر 430 میلیون دلار بوده که 1% از تولید ناخالص داخلی آن کشور را تشکیل می­دهد از این مبالغ، سهم شرکت AZRE حدود 44 میلیون دلار بوده است.

همچنین ضریب خسارت بازار بیمه آذربایجان مناسب بنظر می رسد.

دفتر مرکزی

  • جزیره کیش ، میدان سنایی ، بلوار اندیشه ، قطعه N.B.O.16
  • کدپستی : 7941778354
  • تلفن : 7 - 7644420785 98+
  • نمابر : 7644420958 98+
  • رایانامه : aminre@aminre.net

دفتر ارتباطی

  • تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان قبادیان شرقی ، پلاک 1
  • کدپستی : 1917635711
  • تلفن : 7 - 2188877610 98+
  • نمابر : 2188788964 98+
  • رایانامه : aminre@aminre.net

گالری تصاویر

photogallery

سهامداران عمده

بیمه آسیا بیمه البرز توسعه کسب و کار سبا بیمه دانا سرمایه گذاری صبا تامین سهامی بیمه ایران بیمه ایران معین سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم بانک تجارت صندوق سرمایه گذاری امین یکم فردا بانک صادرات ایران سرمایه گذاری اکسیرسودا

كليه حقوق متعلق به : شرکت بیمه اتکائی امین می باشد.
طراحی و ایجاد : شركت مهندسی رز انديشه هوشمند

Search