>
ساعت کاری
8:00 الی 17:00
تلفن تماس
7 - 2188877610 98+
آدرس
تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا) ، قبادیان شرقی پ 1

اخبار و رخدادهای امین

رمز گشایی کردن طبقه بندی سرمایه مبتنی بر ریسک (RBC ) و استانداردهای بین المللی گزارش گری مالی ( IFRS17)

 

رمز گشایی کردن طبقه بندی سرمایه مبتنی بر ریسک (RBC[1]) و استانداردهای بین المللی گزارش گری  مالی ([2]IFRS17)

مفهوم: سرمایه مبتنی بر ریسک (RBC) روشی برای اندازه گیری مقدار مناسب سرمایه برای یک سازمان است تا کل عملیات کسب و کارش را بر اساس اندازه و ریسک آن پشتیبانی کند.RBC  مقدار ریسکی را که یک شرکت می تواند پوشش دهد، محدود می کند و نیاز دارد که قبولی و واگذاری اتکایی یک شرکت، سطح بالاتری از ریسک را داشته باشد تا مقدار مناسبی از سرمایه را به دست آورد.

اتحادیه ملی بیمه گران  (NAIC[3]) بیان می کند که RBC قصد دارد حداقل استاندارد سرمایه تنظیمی باشد و نه الزاما تمام سرمایه ای که یک بیمه گر برای رسیدن به اهداف رقابت جویانه و امن خود نیاز دارد.

NAIC روشن می کند که RBC طراحی نشده است تا به عنوان تنها وسیله برای تعیین توانگری مالی یک شرکت بیمه به کار رود، بلکه یکی از ابزارهایی است که به قانون گذاران این امکان را می دهد که کنترل یک شرکت بیمه را به دست بگیرند.

پیش از آنکه RBC مرسوم شود، قانون گذاران بیمه از استانداردهای ثابت سرمایه به عنوان ابزاری اولیه برای کنترل توانگری مالی شرکت ها استفاده می کردند.

جایی که بیمه گران مقداریکسانی از سرمایه را، بدون توجه به ریسک پرتفو و وضعیت مالی شرکت، عرضه می کردند، فرمول سرمایه مبتنی بر ریسک یک حداقل نیاز سرمایه را، ایجاد کرد، بر مبنای انواع ریسک هایی که شرکت در معرض آن هاست. بر اساس تفاوت هایی که در محیط های اقتصادی در برابر شرکت ها قرار می گیرند، مدل های مختلف RBC برای انواع متفاوت بیمه ها- زندگی، اموال، حوادث و درمان- استفاده می شوند.

همان طور که تمام کشورهای آسیایی، در حال توسعه ی چارچوب های قانون گذاری مرتبط با RBC و فرآیند ارزیابی کفایت سرمایه داخلی شان (ICAAP[4]) هستند، آن ها برای همگرایی میان IFRS با چارچوب های زمانی مختلف برنامه ریزی می کنند.

IFRS17 به منظور ارتقای اقدامات مداوم و ریسک گرا در گزارشات توانگری مالی و سود شرکت های بیمه در سراسر دنیا معرفی می شود.

موسسه اکچویران هند ([5]IAI) اشاره می کند که IFRS17 روش کسب و کار بیمه ای را برای گزارش صورت های مالی عمومی  در دنیا استفاده می شده است را، تغییر خواهد داد.  

همان طور که انتظار می رود استانداردهای محاسبه ای IFRS17 برای قراردادهای بیمه که برای دوره های گزارشی که از اول ژانویه 2021 شروع می شود قابل اجرا باشد، بیمه گران در تلاش اند که دریابند IFRS17 چگونه با مباحث اکچوئری و منظر کلی شرکت/صنعت بر گزارشگری مالی اثر خواهد گذاشت.

 

مترجم: شرمین قدیمی

 

 

[1] Risk Based Capital

[2] International Financial Reporting Standards

[3] National Association of Insurance Commissioners

[4] Internal Capital Adequacy Assessment Process

[5] Institute of Actuaries of India

دفتر مرکزی

  • جزیره کیش ، میدان سنایی ، بلوار اندیشه ، قطعه N.B.O.16
  • کدپستی : 7941778354
  • تلفن : 7 - 7644420785 98+
  • نمابر : 7644420958 98+
  • رایانامه : aminre@aminre.net

دفتر ارتباطی

  • تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان قبادیان شرقی ، پلاک 1
  • کدپستی : 1917635711
  • تلفن : 7 - 2188877610 98+
  • نمابر : 2188788964 98+
  • رایانامه : aminre@aminre.net

گالری تصاویر

photogallery

سهامداران عمده

بیمه آسیا بیمه البرز توسعه کسب و کار سبا بیمه دانا سرمایه گذاری صبا تامین سهامی بیمه ایران بیمه ایران معین سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم بانک تجارت صندوق سرمایه گذاری امین یکم فردا بانک صادرات ایران سرمایه گذاری اکسیرسودا

كليه حقوق متعلق به : شرکت بیمه اتکائی امین می باشد.
طراحی و ایجاد : شركت مهندسی رز انديشه هوشمند

Search