>
ساعت کاری
7:30 الی 16:15
تلفن تماس
7 - 88877610 (021)
آدرس
تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا) ، قبادیان شرقی پ 1

اخبار و رخدادهای امین

قانون لغو استثنائات وقفه درکار، تهدیدی جدی برای بیمه گران اموال و حوادث محسوب می شود

 

قانون لغو استثنائات وقفه درکار، تهدیدی جدی برای بیمه گران اموال و حوادث محسوب می شود

 در ایالات متحده، اکثر بیمه نامه ­های تجاری، از جمله مواردی که وقفه در کار را شامل می شوند، خسارات ناشی از بیماری­های واگیر یا ویروس­هایی از قبیل COVID-19 را استثنا می­کنند. علیرغم این استثنائات طولانی مدت (که به خوبی در شرایط قرارداد تعریف شده است)، اکنون قانون گذاران فدرال و ایالت در حال تصویب قوانینی هستند که بیمه گران را وادار می­کند خسارت­ های وقفه در کار COVID-19 را بپردازند که در حال حاضر تحت پوشش آنها نیست.

AM Best معتقد است که در صورت تصویب این لوایح، تأثیرات قابل توجهی بر بقا بخش بیمه اموال و حوادث خواهد داشت.

 این قانون نه تنها سرمایه و مازاد صنعت را از بین می برد بلکه به احتمال زیاد منجر به عدم توانگری مالی گسترده نیز می شود. تأثیرات این قانون مطمئناً جریان سرمایه به سمت صنعت را كاهش داده و بر قیمت گذاری، در دسترس بودن بیمه اتكایی و اطمینان به شرایط قرارداد برای سالهای بعد تأثیر خواهد گذاشت.

 

 بیمه نامه ­های استاندارد وقفه در کار، بیماری های واگیر را استثنا می­کنند

بیمه نامه­های استاندارد وقفه در کار، پوشش بیمه ای و غرامت برای درآمد از دست رفته را تأمین می­کند وقتی خطر خاصی که در قرارداد بیمه مشخص شده است، روی کسب و کار  اثر می­گذارد. یک بیمه نامه ممکن است هزینه های عملیاتی مانند حقوق و دستمزد، مالیات، وام و اجاره  نامه را بپردازد و معمولاً با یک بیمه نامه کارفرما یا اموال تجاری همراه است. از جمله عوامل اصلی ایجاد بیمه نامه­های وقفه در کار، بلایای طبیعی مانند طوفان یا آتش سوزی است.

 به دنبال شیوع ویروس سارس در سال های 2003-2002، بیمه گران متوجه شدند که برای بیماری همه گیر جهانی تدارکی ندیده اند تا خسارات انباشته را قیمت گذاری یا بیمه کنند. دفاتر خدمات بیمه ای در بخشنامه 6 ژوئیه 2006، استثنای پوشش ویروس را منتشر کردند. این استثنا در کلیه دفاتر تحت توصیف CP 01 40 07 06 با این عبارت کلیدی تنظیم شده است: "ما هیچ گونه خسارت و زیانی را که در اثر شیوع ویروس، باکتری یا میکرو ارگانیسم های دیگر ایجاد شده و یا ناشی از آن است، نخواهیم پرداخت. بسیاری از بیمه نامه­ها از این زبان استفاده كرده اند تا شرایطی از قبیل شیوع SARS و COVID-19 را مستثنی سازند.

تفسیر برخی بندها در بیمه نامه­ های فعلی وقفه در کار احتمالاً در دادگاه تعیین می شود، بدون شک بیمه گران و مراجعان به شدت با تفسیرهای گسترده ای که می تواند منجر به پوشش ناخواسته شود، مخالف هستند. ما انتظار جدال های حقوقی زیاد، طولانی و با هزینه ی گزاف  به ویژه در مورد تفسیر شرایط قرارداد مانند خسارت اموال را داریم.

 

دفتر مرکزی

  • جزیره کیش ، میدان سنایی ، بلوار اندیشه ، قطعه N.B.O.16
  • کدپستی : 7941778354
  • تلفن : 7 - 44420785 (076)
  • نمابر : 44420958 (076)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

دفتر ارتباطی

  • تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان قبادیان شرقی ، پلاک 1
  • کدپستی : 1917635711
  • تلفن : 7 - 88877610 (021)
  • نمابر : 88788964 (021)
  • رایانامه : aminre@aminre.net

سهامداران عمده

بیمه آسیا بیمه البرز توسعه کسب و کار سبا بیمه دانا سرمایه گذاری صبا تامین سهامی بیمه ایران بیمه ایران معین سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم بانک تجارت صندوق سرمایه گذاری امین یکم فردا بانک صادرات ایران سرمایه گذاری اکسیرسودا

كليه حقوق متعلق به : شرکت بیمه اتکائی امین می باشد.
طراحی و ایجاد : شركت مهندسی رز انديشه هوشمند

Search