>
ساعت کاری
8:00 الی 17:00
تلفن تماس
7 - 2188877610 98+
آدرس
تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا) ، قبادیان شرقی پ 1

اخبار و رخدادهای امین

نامه بیمه اتکایی امین به ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص عملکرد بازارگردانی

مدیرعامل یک شرکت بورسی در نامه‌ای به رئیس سازمان بورس خواستار جلوگیری از افزایش رانت برای برخی از شرکت‌های بازارگردانی و بازارگردانی اجباری در بازار سرمایه شد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سید مصطفی کیایی مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین (شرکت سهامی عام بورسی) در نامه‌ای به مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نوشت: همان طور که استحضار دارید، بازار سرمایه کشور در شرایط ویژه‌ای به سر می‌برد که در این راستا آن سازمان محترم مجموعه‌ اقدامات حمایتی از بازار سرمایه و سرمایه‌داران خرد را تدارک می‌بیند. از جمله این تمهیدات، تدوین مقررات ضرورت بازارگردانی سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس است که به نظر می‌رسید با هدف افزایش نقدشوندگی بازار و ایجاد امکان فروش سهام برای سهامداران خرد، تصویب و ابلاغ شده است، اما عملیات بازارگردانی که توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد، بستر افزایش رانت در معاملات را مهیا نموده و بعد از گذشت حدود یک سال عملا هیچ‌گونه تأثیر مثبتی در بازار سهام نداشته و بعضا موجب سودجویی عده‌ای به نام بازارگردان شده است.
فرایند بازارگردانی با منابع شرکت‌ها انجام می‌شود و مدیریت شرکت براساس قانون تجارت باید پاسخگوی نحوه هزینه‌کرد منابع باشد. به نظر می‌رسد در بازارهای بزرگ سهام دنیا، شرکت‌ها تأمین‌کننده منابع مالی بازارگردان به صورت اجباری نیستند. حال که شرکت باید این منابع را تأمین نماید، شرکت‌ها می‌توانند با استفاده از ظرفیت سهام خزانه طبق قانون و با نظارت سازمان بورس اقدام به خرید سهام خود نمایند تا از انجام هزینه‌های بی‌مورددر بازارگردانی جلوگیری و خرید و فروش سهام در راستای حمایت از سهم و سهامداران شرکت صورت پذیرد.
با توجه به عدم شفافیت و کارایی بعضی از صندوق‌های بازارگردانی در جلوگیری از نوسانات قیمت سهام پیشنهاد می‌شود آئین‌نامه صندوق‌های بازارگردانی مورد بررسی مجدد قرار گرفته و با تسهیل نمودن آئین‌نامه سهام خزانه، شرکت‌ها از اجبار به داشتن بازارگردان به صورت الزام معاف شوند تا بتوانند هزینه‌های بازارگردانی در شرکت‌های بورسی و تضییع بیشتر حقوق سهامداران خرد جلوگیری به عمل آورند.
منبع: خبرگزاری فارس

 

دفتر مرکزی

  • جزیره کیش ، میدان سنایی ، بلوار اندیشه ، قطعه N.B.O.16
  • کدپستی : 7941778354
  • تلفن : 7 - 7644420785 98+
  • نمابر : 7644420958 98+
  • رایانامه : aminre@aminre.net

دفتر ارتباطی

  • تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان قبادیان شرقی ، پلاک 1
  • کدپستی : 1917635711
  • تلفن : 7 - 2188877610 98+
  • نمابر : 2188788964 98+
  • رایانامه : aminre@aminre.net

گالری تصاویر

photogallery

سهامداران عمده

بیمه آسیا بیمه البرز توسعه کسب و کار سبا بیمه دانا سرمایه گذاری صبا تامین سهامی بیمه ایران بیمه ایران معین سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم بانک تجارت صندوق سرمایه گذاری امین یکم فردا بانک صادرات ایران سرمایه گذاری اکسیرسودا

كليه حقوق متعلق به : شرکت بیمه اتکائی امین می باشد.
طراحی و ایجاد : شركت مهندسی رز انديشه هوشمند

Search