>
ساعت کاری
8:00 الی 17:00
تلفن تماس
7 - 2188877610 98+
آدرس
تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا) ، قبادیان شرقی پ 1

اخبار و رخدادهای امین

بیمه اتکایی امین، نامی ماندگار

 

 

اوایل تابستان و اواسط تیرماه هر سال را باید ایامی ماندگار و افتخاری پایدار برای صنعت بیمه در کشورعزیزمان ایران دانست زیرا این روز ها یادآور تاسیس اولین شرکت بیمه اتکایی خصوصی کشور تحت عنوان بیمه اتکایی امین است،  این تقارن زیبا با ریزش باران الطاف الهی، عید غدیر، عید امامت و عید ولایت همراه و همزمان گشته است که افتخاری بزرگ و پایدار است. 

بیش از بیست سال ازشکل گیری و برسمیت شناخته شدن این شرکت مهم و تاثیر گذار در صنعت بیمه ای کشور می گذرد و در همه این سالیان می بایست برنقش و تاثیرات عمیق، وسیع و همه جانبه این شرکت مهم در صنعت بیمه کشور تاکید نمود.

اولین بیمه اتکایی خصوصی کشور( شرکت بیمه اتکایی امین )را می بایست  یک شرکت تخصصی اتکایی در جمهوری اسلامی ایران دانست زیرا این شرکت توانسته است با  بهره گیری حرفه ای از ظرفیت ها و قابلیت های تخصصی درونی و بیرونی خود،  به عنصری بی بدیل و اثر گذار در باشگاه  بیمه ای کشور تبدیل گردد.

مولفه ها و شاخصه های مهم و  تعیین کننده ای در روند موفقیت و پیشرفت های این شرکت نقش داشته است که در زوایای مختلف داخلی، منطقه ای و بین المللی  قابل جستجو است که در محورهای شش گانه ذیل مورد اشاره و بررسی قرار می گیرد:

الف: وجود نیروی انسانی متعهد و متخصص با توانایی های مبتنی بر محوریت دانش و خلاقیت های حرفه ای را باید مهم ترین شاخصه موفقیت این شرکت و یک متغیر مستقل و اساسی در اولین شرکت تخصصی بیمه اتکایی کشور دانست.

ب : مدیریت علمی،  تخصصی  و مبتنی بر اصول کارشناسی و دانش روز به ویژه طی چند سال اخیر را باید از نکات مهم و تاثیر گذار دیگر دانست که  نقش فزاینده ای در موفقیت های این شرکت ایفا نموده است.

پ : ایجاد پوشش های مناسب بیمه ای در حوزه های متنوع در راستای پاسخگویی به مطالبات مشتریان داخلی و بین المللی و همچنین مشارکت گسترده در طرح های انرژی و پروژه های بزرگ نفتی و پتروشیمی را می توان سومین عامل تاثیر گذار دانست.

ت: چهارمین شاخصه مهم در موفقیت های روز افزون شرکت بیمه اتکایی امین را باید  در انسجام داخلی بشمار آورد،  پیوستگی معنادار فیمابین مدیریت کلان و بدنه دلسوز و متخصص و همچنین اجماع نظر مدیریتی در حوزه مدیران عامل و هیات های مدیره در راستای اهداف و منافع شرکت را می توان از دیگر عوامل موفقیت دانست.

ث : چهارمین شاخصه تعیین کننده در موفقیت های این شرکت را باید حرکت بر مدار  قانون، اجماع درچارچوب اعتبار، شفافیت در مسیر عملکرد و پاسخگویی در قبال ذینفعان و نهادهای اجرایی و نظارتی مرتبط دانست، مضافا اینکه حمایت های بی دریغ  بیمه محترم مرکزی بویژه مدیریت و سلسله مراتب نظارتی آن و همچنین سهامداران عمده و خرد را باید برگی دیگر از موفقیت های  شرکت بیمه اتکایی امین بشمار آورد.

ج : توجه ویژه به مساله مهم آموزش و برنامه ریزی منسجم و پیوسته در راستای ارتقاء و بروز رسانی دانایی در شرکت در ابعاد مختلف از نکات حائز اهمیت دیگر است که مصادیق روشن آن را می توان در برگزاری منظم آموزش های مبارزه با پولشویی، اخلاق حرفه ای، اصول بیمه و مدیریت ریسک، مذاکره و زبان بدن و همچنین تعارض سازمانی دانست.  

 

نتیجه گیری:

آنچه اهمیت راهبردی دارد تمرکز بر این اصل مهم است که شرکت تخصصی بیمه اتکایی امین طی بیست سال گذشته توانسته است به خوبی بر موانع و مشکلات متعدد پیش رو فائق آمده و  تبدیل به درختی تناور با ریشه های محکم در صنعت بیمه کشور گردد،  آسیب شناسی در کنار بروز رسانی سیستمی در سایه مدیریت علمی و بهره گیری از نیروی انسانی متخصص باعث ظهور چشم انداز های مثبت و روشن در آینده خواهد گردید.

 

دکتر ابراهیم اخلاصی

مدرس و پژوهشگر

دفتر مرکزی

  • جزیره کیش ، میدان سنایی ، بلوار اندیشه ، قطعه N.B.O.16
  • کدپستی : 7941778354
  • تلفن : 7 - 7644420785 98+
  • نمابر : 7644420958 98+
  • رایانامه : aminre@aminre.net

دفتر ارتباطی

  • تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان قبادیان شرقی ، پلاک 1
  • کدپستی : 1917635711
  • تلفن : 7 - 2188877610 98+
  • نمابر : 2188788964 98+
  • رایانامه : aminre@aminre.net

گالری تصاویر

photogallery

سهامداران عمده

بیمه آسیا بیمه البرز توسعه کسب و کار سبا بیمه دانا سرمایه گذاری صبا تامین سهامی بیمه ایران بیمه ایران معین سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم بانک تجارت صندوق سرمایه گذاری امین یکم فردا بانک صادرات ایران سرمایه گذاری اکسیرسودا

كليه حقوق متعلق به : شرکت بیمه اتکائی امین می باشد.
طراحی و ایجاد : شركت مهندسی رز انديشه هوشمند

Search